Most w Rudce będzie miał nie tylko nową nawierzchnię, ale całą konstrukcję

Kielecki oddział Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę mostu w miejscowości Rudka w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom ? Ostrowiec Świętokrzyski ? Opatów ? Rzeszów. Nowy most na rzece Dunaj będzie miał nie tylko nową nawierzchnię, ale całą konstrukcję.

-Nowy obiekt zastąpi stary, dwuprzęsłowy most wybudowany na początku lat 60. ubiegłego wieku ?mówi Małgorzata Pawelec Buras. Most będzie miał blisko 18 metrów długości. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony będzie zgodnie z wykonanym wcześniej projektem na palach wielkośrednicowych.

Roboty, które rozpoczną się po przekazaniu placu budowy i opracowaniu projektu organizacji ruchu,  potrwają 7 miesięcy. Wykonawcą inwestycji za ok. 3,3 mln zł jest wyłoniona w przetargu spółka Primost Południe. 

Roboty rozpoczną się od rozbiórki połowy konstrukcji obecnego obiektu i wybudowania w tym miejscu połowy nowego mostu. Następnie wykonawca dokona rozbiórki drugiej połowy mostu i zbuduje w tym miejscu nową konstrukcję. Prace odbywać się będą pod ruchem. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. O wprowadzaniu zmian organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.  

Małgorzata Pawelec Buras dodaje, że w tym roku na terenie województwa świętokrzyskiego zrealizowane będą w sumie 3 inwestycje polegające na rozbiórce starych i budowie nowych mostów. Nowe obiekty powstaną w Polanowie i Samborcu w ciągu drogi krajowej nr 9. Wyremontowany  zostanie także most w Brodach Iłżeckich w ciągu DK9 i wiadukty Wiśniówce nad drogą S7. Trwa przetarg na rozbudowę mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.