Podgórze z nową kanalizacją i nawierzchnią drogi

Mieszkańcy Podgórza, czyli jednej z uliczek w dzielnicy Częstocice w Ostrowcu Świętokrzyskim, mogą spać spokojnie.
Nowa kanalizacja wybudowana w dość trudnym terenie, który w przeszłości był wielokrotnie podmywany ,rozwiąże dotychczasowe bolączki, a nowa nawierzchnia na odcinku blisko 630 metrów pozwoli na komfortową komunikację i dojazd do posesji.
– Przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcom dzielnicy Częstocice za cierpliwość i wyrozumiałość – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Dziękuję także panu radnemu Arturowi Zawadzkiemu za zaangażowanie i pomoc w rozmowach z mieszkańcami. Za nami trudne prace budowlane ze względu na ukształtowanie terenu. Jednak udało się wybudować kanalizację deszczową w tak wąskiej drodze, a nasi lokalni wykonawcy wykazali się dużymi umiejętnościami. Należy podkreślić, że jest to inwestycja w całości przeprowadzona z funduszy Gminy. Mieszkańcom mogę teraz pogratulować tak pięknej ulicy.
Słowa uznania oraz podziękowania wyraził reprezentant interesów mieszkańców Częstocic – Artur Zawadzki.
– Budowa była bardzo trudna, ale teraz mogę w imieniu mieszkańców podziękować. Cieszymy się z tego co już zostało zrobione, ale czekamy na kolejne inwestycje w naszej dzielnicy – powiedział radny Artur Zawadzki.
W ramach inwestycji wykonano kanał deszczowy o długości 588,5 mb oraz na długości 629,4mb nawierzchnię asfaltową obramowaną krawężnikiem najazdowym. Wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane wylotem kanalizacyjnym do rzeki Modły przy moście łączącym ulicę Podgórze z ulicą Świętokrzyską. Koszt inwestycji, której wykonawcą było konsorcjum firm – Miejskie  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno –Usługowo -Handlowe „EKOINSTAL”, Czesław Głazek, wyniósł 793.718,72 zł brutto.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *