Z forhendu. Udany turniej Polskiej Ligi Tenisa. Co w Ostrowieckiej Lidze Tenisa?

Udany turniej Polskiej Ligi Tenisa
W miniony weekend na kortach O.S.T. Winner w Nietulisku Dużym po raz pierwszy w tym roku gościliśmy amatorów białego sportu z całej Polski. Rozegrano zawody Polskiej Ligi Tenisa w kategoriach: 2 liga i +45. Impreza miała bardzo mocną obsadę. Nie zawiedli reprezentanci gospodarzy. W kategorii +45 zwyciężył Zbigniew Dąbrowski, drugi był Kamil Kozakiewicz. Natomiast w turnieju 2 ligi drugie miejsce zajął Zbigniew Jopek, a trzecie Grzegorz Gromski.
Dzięki wygranej w Nietulisku Zbigniew Dąbrowski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Tenisa kategorii +45, a Kamil Kozakiewicz awansował na 10 miejsce. Obaj pewnie wygrali mecze grupowe. Dąbrowski pokonał Marcina Ignatowskiego (Grójec) 4/0 4/0, Artura Adamca (Ścięgna) 4/0 4/0 i Grzegorza Malinowskiego (Kraków) 4/1 4/0. Kozakiewicz ograł Sebastiana Stefańskiego (Kraków) 4/0 4/0, Kamila Grzybowskiego (Warszawa) 4/0 4/2 i Zbigniewa Kalugę (Skarżysko) 4/1 4/1. W półfinale Zbyszek wygrał z Krzysztofem Grabowym (Łańcut) 4/0 4/0, a Kamil pokonał Andrzeja Folfasa (Kielce) 4/2 4/1. W finale Dąbrowski ograł Kozakiewicza. 4/2 4/1. Z dobrej strony zaprezentowali się również pozostali ostrowieccy tenisiści. Blisko awansu do półfinału był Roman Jagodziński.
W turnieju 2 ligi do półfinałów awansowali Zbigniew Jopek i Grzegorz Gromski. Obaj zagrali ze sobą w fazie grupowej. Zwyciężył Jopek 4/1 4/0. Nasi zawodnicy wygrali pozostałe mecze. Zbyszek wygrał z Radosławem Gerlachem (Rzeszów) 4/0 4/3 i Ignacym Fiedorowiczem (Skarżysko) 4/0 4/0. Grzesiek pokonał bez straty gema Ignacego Fiedorowicza i Radosława Gerlacha. Blisko awansu był Sebastian Dwojak. Gromski i Jopek ponownie zagrali w półfinale. Tym razem mecz był bardziej wyrównany. Lepszy okazał się Zbyszek 4/3 4/1. W finale po dreszczowcu Jopek uległ Michałowi Słoce (Lublin) 4/1 3/4 8/10.
W Ostrowieckiej Lidze Tenisa

EKSTRAKLASA. Dobrą dyspozycję z Polskiej Ligi Tenisa potwierdzili czołowi zawodnicy ubiegłorocznych rozgrywek. Swoje mecze wygrali: Zbigniew Dąbrowski, Zbigniew Jopek, Kamil Kozakiewicz. Jopek bez straty gema pokonał Michała Bartosza. Dąbrowski ograł Artura Kołodzieja 6/2 6/1. Najtrudniejszą przeprawę miał Kozakiewicz. Po zaciętym meczu Kamil wygrał z Arturem Koziełem 7/5 1/6 6/2. Udanie rozpoczął sezon Roman Jagodziński, który pokonał Sławomira Młodawskiego 6/4 6/2.
W tabeli prowadzą Zbigniew Jopek, Zbigniew Dąbrowski, Roman Jagodziński i Maciej Nowak – po 3 pkt.
I LIGA. Tradycyjnie nie brakuje emocji w meczach 1 ligi. Trzy sety rozstrzygnęły mecz Jacka Zdybskiego z Michałem Jędrzejewskim. Większą odpornością psychiczną wykazał się Michał, który ostatecznie pokonał Jacka 1/6 6/3 6/4. Wygraną 6/4 6/1 z Sebastianem Dwojakiem swój powrót na zaplecze ekstraklasy uczcił Paweł Barański. Sprawcą największej niespodzianki tygodnia został Mateusz Dziewięcki, który wygrał z Dariuszem Kiljańskim 2/6 7/5 6/2.
W tabeli prowadzi Paweł Barański – 3 pkt. przed Michałem Jędrzejewskim i Mateuszem Dziewięckim – po 2 pkt. oraz Jackiem Zdybskim i Dariuszem Kiljańskim – po 1 pkt.
II LIGA GRUPA A. Dobrze rozpoczął rozgrywki Marcin Szymański. Dzięki wygranym 6/2 6/0 z Pauliną Glegołą-Madetko i 6/0 6/1 z 6 pkt. na koncie objął prowadzenie w tabeli.

 

Print Friendly, PDF & Email