Bieg charytatywny dla Bartka

Bieg ten, zaplanowany na 5 czerwca (początek godz. 9.00) na Gutwinie, odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego. Impreza odbywać się będzie w duchu fair play, a jej celem jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Bartka chorującego na nowotwór nerwów wzrokowych jak również chorobę Recklinghausena.

Organizatorem biegu jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenie Wspólnota Świętokrzyska, które chcą przy okazji zwiększyć świadomości o takich niepełnosprawnościach, jak autyzm, zespół Aspergera, niepełnosprawność ruchowa i niepełnosprawność intelektualna.
Oczywiście, celem zawodów jest także popularyzacja biegania, jako ogólnodostępnej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.
Patronat nad imprezą objęli już zarówno starosta ostrowiecki, jak i prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Uczestnicy biegu będą pokonywać dystans: 1 km – bieg otwierający imprezę dla wszystkich uczestników; 5 km – dla uczestników marszu Nordic Walking; 7 km – bieg dla zawodników zaawansowanych.
Opłata za udział w biegu wynosi 30 zł (lub więcej). Dla dzieci i młodzieży szkolnej udział w zawodach jest bezpłatny.
Imprezie towarzyszyć będą takie akcje, jak: dar Twojego serca (zbiórka do puszek) – w całości przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla Bartka oraz jego codzienne zajęcia terapeutyczne oraz dmuchańce ? dobrowolna opłata do puszki. Dodatkowe atrakcje, to malowanie twarzy dla dzieci, zabawy na świeżym powietrzu, smaczne domowe wypieki z herbatką oraz ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników.

Media patronem wydarzenia jest Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email