Fitnesski Black&White z medalami mistrzostw Polski lecą na mistrzostwa Europy (zdjęcia)

W tym roku wyjątkowo Debiuty oraz Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness odbyły się w jednym terminie.
W miniony weekend na scenie w sali konferencyjnej Centrum Kongresowego Targów Kielce na starcie stanęło kilkaset zawodniczek i zawodników. Zawody zorganizował Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego we współpracy z Targami Kielce. Podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego w kraju. Sportowe zmagania stanowiły również eliminacje do mistrzostw Europy. W wydarzeniu brali udział reprezentanci klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej zrzeszonych w PZKFiTS. Zawody odbywały się w systemie blokowym, w różnych kategoriach sportowych, a jury oceniało m.in. muskulaturę, koordynację ruchową, siłę i dynamikę zawodników.


Medale w tej rywalizacji padły łupem fitnessek ostrowieckiego Black&White, prowadzonych przez trenerów Joannę i Grzegorza Kępów. Po złoty medal sięgnęła w fitness akrobatycznym Oliwia Chamera, natomiast po srebro Nela Wójcik i po brąz Wiktoria Kosałka w fitness artystycznym. Co ciekawe, Nela na co dzień jest siatkarką drugoligowego zespołu KSZO SMS. Już w najbliższą środę Oliwia Chamera i Nela Wójcik lecą na mistrzostwa Europy w Santa Susana w Hiszpanii. Startować będą w sobotę.


Nasz klub sięgnął jeszcze po dwa, brązowe medale. Wywalczyły je: Katarzyna Jankowiak w wellness fitness do 163 cm i Karolina Kiszel w bikini fitness do 169 cm.
Wysokie pozycje w MP Fitness zajmowały: 5.Aleksandra Łukasik (wellness fitness do 163 cm), Oliwia Grzonka (bikini fitness do 166 cm), Oliwia Więckowska (bikini fitness do 169 cm); 6.Marta Piętas (bikini fitness powyżej 169 cm); 8.Anna Dziekan (bikini fitness do 166 cm); 9.Magdalena Michalska (bikini fi tness do 162 cm), Agnieszka Naghmouchi (bikini fitness powyżej 169 cm); 11.Agata Pieniężna (bikini fitness do 162 cm).


Debiuty, to otwarta impreza dla osób, które chcą rozpocząć swoją karierę zawodową w kulturystyce i fitness. Wydarzenie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, bo na scenie pojawiło się mnóstwo debiutantów, także tych, którzy nie są zrzeszeni w organizacjach sportowych, nie należą do Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz nie brali udziału w żadnych zawodach ogólnopolskich lub międzynarodowych. Świetnie w tym gronie poradziły sobie nasze zawodniczki.


W fitness akrobatycznym dla Ostrowca Świętokrzyskiego przypadły dwa medale ? złoty Agaty Suszko i srebrny Natalii Bugajskiej. Po brązowy medal w bikini fitness do 162 cm sięgnęła Magdalena Michalska, a piąta była Agata Pieniężna. Srebrny medal w bikini fitness powyżej 166 cm wywalczyła Marta Piętas, a brązowy Oliwia Więckowska. Szósta w tej kategorii była Agnieszka Naghmouchi. W sumie, w klasyfikacji klubowej debiutów Black&White Ostrowiec Świętokrzyski z 31 pkt. uplasował się na trzeciej pozycji, za Olimpem Zabrze (51 pkt.) i Michaelem Warszawa (41 pkt.).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.