KSZO wygrał z Wisłoką. Fuad Bayramov i Szymon Stanisławski na liście strzelców

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisłoka Dębica 2:0 (1:0).

1:0 – Fuad Bayramov, 20 min.
2:0 – Szymon Stanisławski, 90 min.

KSZO: Lipiec – Głaz, Majewski, Mężyk, Persona (74.Nowak) – Pawlik (82.Szydłowski), Partyka, Bayramov, Zaklika, Smuczyński (60.Paluch) – Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec.

Wisłoka: Mrózek – Król, Fedan, Cabała – Zygmunt (90.Lis), Łanucha, Mazur (36.Kozłowski), Sojda ? Pawlak, Palonek (53.Kamiński), Lubera (53.Siedlik). Trener: Dariusz Kantor.

Żółte kartki: Persona, Bayramov, Paluch – Lubera, Kozłowski, Cabała, Sojda.

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin). Widzów: ok. 800.

Piłkarze KSZO, jak kania dżdżu, potrzebowali zwycięstwa, by chociaż na kilka dni odsunąć od klubu wieści o zawirowaniach wokół jego zarządu. Wygrali, a spotkanie wreszcie mogli oglądać kibice. Podopieczni trenera Tadeusza Krawca zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli.
Początek spotkania należał do KSZO. W 3 min., po rzucie rożnym egzekwowanym przez Tomasza Personę, w dobrej sytuacji znalazł się Damian Mężyk. W 6 min. podanie rozgrywającego dobre spotkanie Jakuba Pawlika do Szymona Stanisławskiego w ostatniej chwili przecięli obrońcy Wisłoki, a w 9 min. strzał kapitana naszej drużyny został zablokowany.
Dziesięć minut później pomarańczowo-czarni już prowadzili. Stało się to po dośrodkowaniu bezbłędnie grającego w defensywie i z chęcią włączączającego się do akcji ofensywnych Tomasza Persony. Piłka po jego wrzutce trafiła do Fuada Bayramova, a Azer głową skierował piłkę do siatki.
W 33 min. dwójkowa akcja Jakub Pawlik – Szymon Stanisławski o mały włos nie przyniosła nam drugiego gola.
Po strzelonym golu gra się wyrównała, a Wisłoka zaczęła atakować śmielej. Coraz więcej piłek kierowanych było w pole karne KSZO, ale na dobrą sprawę goście – poza groźnym strzałem Łanuchy z rzutu wolnego w 45 min. – nie oddali celnego trafienia na naszą bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Lubery, który pewnie obronił Paweł Lipiec. W rewanżu, w 55 min., Robert Majewski przejął piłkę w środku pola, podał do Bartłomieja Smuczyńskiego, a nasz skrzydłowy dograł futbolówkę w pole karne rywala, ale Szymona Stanisławskiego uprzedzili defensorzy Wisłoki. Z każdą minutą inicjatywę przejmowali jednak piłkarze z Dębicy, ale tym razem nasi defensorzy nie dali się zaskoczyć. KSZO natomiast kontrował. W 76 min. po dwójkowym zagraniu Szymona Stanisławskiego i Jakuba Pawlika piłka spadła pod nogi Pawła Kaczmarka, ale nasz pomocnik oddał zbyt słaby strzał. Minutę później Paweł Lipiec obronił strzał Zygmunta, a trzy minuty później Damian Mężyk powstrzymał akcję dwa na jeden rywali. Im bliżej było końcowego gwizdka, tym dębicka jedenastka coraz mocniej atakowała, odsłaniając przy tym pole do kontrataków. Już w 87 min. o mały włos kontratak wyprowadzony przez Konrada Zaklikę i Michała Palucha nie zakończył się bramką. Piszemy już, bo w doliczonym czasie gry nasi piłkarze wyprowadzili podobną kontrę. Paweł Kaczmarek podał do Szymona Stanisławskiego, który po około 30-40- metrowym biegu nie zmarnował sytuacji sam na sam z Mrózkiem i w ten sposób w ostatniej akcji meczu ustalił rezultat meczu.
W środę nasi piłkarze wyjeżdżają do Lubartowa na mecz z Lewartem.

3 thoughts on “KSZO wygrał z Wisłoką. Fuad Bayramov i Szymon Stanisławski na liście strzelców

• 16/05/2021 at 12:36

dziewczynki z DPS-u teraz będą walczyć aby dalej być pracownikiem klubu, ale ich wyczyny sportowe to liga okręgowa, z wyłączeniem nielicznych którzy tyrali na boisku a nie udawali.
    BRAWO dla osób, którzy zwołują Walne, miotła niech uporządkuje okres bez odpowiedzialności, bo jakoś tam będzie i w sposób jasny określi program sportowy. I 10 lecie klubu w III lidze, poproszę o festyn w ramach BO.

• 16/05/2021 at 13:36

Ja słyszałem że nasi mają gdzieś III ligę bo dostali propozycje z Super Ligi Mistrzow. To tam będą toczyc mega boję z kapustą pekinska czy mocarstwem z Sieniawy, do projektu ma dołączyć również Samson Samsonów i kozia wólka ssa. W grze jest duży prestiż i wzrost folołersow na tik taku czy tam gdzieś.

• 25/05/2021 at 18:41