Nowa droga do szkoły

Już niebawem zakończą się prace budowlane drogi wiodącej do Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Zniszczona nawierzchnia, płynąca woda i brak chodnika sprawiały mieszkańcom i użytkownikom drogi wiele problemów. A jest to ważny odcinek, gdyż korzystają z niego dzieci i ich rodzice w drodze do szkoły.

Jak informuje wójt gminy Hubert Żądło, gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z rządowego funduszu dróg w wysokości 560 tysięcy. Wartość inwestycji po przetargu wyniosła 460 tysięcy, dzięki czemu gmina z budżetu dołoży do zadania 93 tysiące wkładu własnego.

-Bez wsparcia rządowego ta inwestycja nie byłaby wykonana. Jest to 230 metrów nowej drogi, z odwodnieniem, oświetleniem i ciągiem pieszym. W ramach pierwszego etapu zadania została wymieniona podbudowa, nawierzchnia oraz umocnienie skarp. Już ogłaszamy postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji drugiego etapu, aby tę drogę skierować tam, gdzie należy, czyli do szkoły w Bałtowie, a nie jak poprzednio w kierunku Górnego Bałtowa -mówił wójt H. Żądło.

Dzięki temu zadaniu poruszanie się tą droga będzie bezpieczne zarówno dla kierowców, jak i pieszych, którzy będą mogli korzystać z przejścia, zabezpieczonego dodatkowo barierkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.