Sprzątali swoją ulicę

Choć ulicę Dunalka zamieszkuje zaledwie pięć rodzin, to mieszkańcy mają pełne ręce roboty. Droga w części asfaltowa, a w większości polna stanowi atrakcyjny trakt rekreacyjny w kierunku nowej ul. Krzemiennej. Tędy najczęściej udają się spacerowicze, miłośnicy nordic walking, czy rowerzyści. Urokliwa trasa między drzewami i ugorami przyciąga mieszkańców okolicznych osiedli. Część działek to tereny gminne, pozostałe to prywatne. Niestety często przechodnie pozostawiają po sobie niechlubne pamiątki w postaci butelek, opakowań po żywności, tudzież innych odpadów. Stąd też mieszkańcy systematycznie zbierają pozostawione śmieci. W ubiegłym sezonie zebrali 48 ton. Kilkanaście dni temu w akcję sprzątania z okazji święta Ziemi znowu aktywnie  włączyli się w wiosenne porządki na  ulicy. Tym razem w worki powędrowało około 50 ton odpadów. 

– Chcemy żyć w czystej okolicy. Niestety nie wszyscy to rozumieją. Nasza ulica jest atrakcyjna do spacerów, stanowi skrót w głąb osiedla Gutwin. Jednak w pobliskim terenie znajdujemy wszystkie rodzaje odpadów, wyrzucane przez ludzi. Pomimo wielu akcji propagujących ekologiczne postawy, nie wszyscy mają tę świadomość. W nasze akcje sprzątania włączają się wszyscy mieszkańcy, od dorosłych po najmłodszych. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem tych śmieci będzie mniej -mówi jeden z mieszkańców ul. Dunalka.

Akcję sprzątania ulicy wsparł radny Robert Rogala, przewodniczący Rady Osiedla ?Gutwin?, który mocno angażuje się w pomoc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *