Co grają w kinie „Etiuda”? (zapowiedzi, zwiastuny wideo)

Przedstawiamy repertuar i najbliższe propozycje kina „Etiuda”, które będziemy mogli obejrzeć jeszcze w maju. Zapraszamy na seanse do Ostrowieckiego Browaru Kultury.

PSY I KOTY 3: ŁAPA W ŁAPĘ

Gwen Kot i Roger Pies to tajni agenci, którzy potajemnie chronią i ratują świat bez wiedzy ludzi. Ich partnerstwo wynika z Wielkiego Rozejmu, który powstrzymał wrogość psów i kotów na dekadę. Jednak długotrwały pokój jest zagrożony, gdy super zła papuga odkrywa sposób na manipulowanie częstotliwościami, które słyszą tylko psy i koty. Czy bohaterowie będą w stanie powstrzymać niebezpieczny drób, czy też spowoduje on ponowną wojnę między gatunkami?

 


NOMADLAND

„Nomadland” to wielowymiarowy film drogi, sięgający daleko poza ramy gatunku. Rzecz o ludziach, którzy, choć nie udało im się zrealizować amerykańskiego snu, odnaleźli własną drogę. Choć „Nomadland” pozostaje historią uniwersalną, w równym stopniu podejmuje współczesną problematykę. Coraz więcej osób w zglobalizowanych, kapitalistycznych społecznościach wybiera przecież życie z dala od systemu, zrywa z materializmem, wędruje z dobytkiem na plecach.


KRUDOWIE 2: NOWA ERA

W 2013 roku świat poznał pierwszą prehistoryczną rodzinę, Krudów. Nominowana do Oscara? komedia o tym, jak Krudowie radzą sobie w świecie, który nieustannie się zmienia, przyciągnęła do kin tłumy, przypominając nam, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina oraz? jak ? wbrew pozorom ? ewolucja nie zmieniła nas tak bardzo, jak mogliśmy przypuszczać.
Niedługo poznamy nowe przygody Krudów w zupełnie nowej odsłonie filmu. Krudowie przetrwali do tej pory sporo niebezpieczeństw i katastrof, ale teraz staną przed największym wyzwaniem: inną rodziną…
Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane? z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie.


DRUGA POŁOWA

?Druga połowa? to tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą (?Listy do M. 4?), Maciejem Musiałem (?Dzień dobry, kocham Cię!?), Marianną Zydek (?Kamerdyner?) i Jackiem Knapem (?Miłość jest wszystkim?) w rolach głównych. W tej historii pełnej celnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji najważniejsza będzie miłość, która przysporzy bohaterom kłopotów niczym z ?Romea i Julii? ? na przeszkodzie wielkiego uczucia stanie bowiem ojciec, któremu nie spodoba się kandydat do serca jego córki. W filmie wystąpiła plejada gwiazd, w tym rozpoczynająca aktorską karierę Małgorzata Rozenek-Majdan, Andrzej Grabowski (?Mayday?), Leszek Lichota (?Wataha?), Joanna Kuberska (?O mnie się nie martw?), Ilona Ostrowska (?Narzeczony na niby?), Piotr Rogucki (?Gotowi na wszystko. Exterminator?), Rafał Rutkowski (?Planeta Singli?), Iwona Bielska (?Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej?) i Sławomir Orzechowski (?Jak poślubić milionera??). W produkcji udział wzięli także: gwiazda reprezentacji Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak, znani komentatorzy i dziennikarze sportowi Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu. Film wchodzi na ekrany w wyjątkowym czasie – w czerwcu odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski.

Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowopoznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko ? kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu ? Jarosława Kota ? który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan ?3 x Z? – i chcąc ?Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować? Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?


MORTAL KOMBAT

Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana ? niezmierzoną moc we wnętrzu duszy ? i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *