Częściowo umorzone śledztwo w sprawie wypadku w McDonald?s

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim częściowo umorzyła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci pracownicy w restauracji McDonald?s.
-Postępowanie w części zostało już nieprawomocnie umorzone w zakresie nieumyślnego spowodowania w nocy 23 sierpnia 2020 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim śmierci Joanny C. przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy w restauracji ? mówi Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski. Powodem tego rozstrzygnięcia było nie stwierdzenie znamion czynu zabronionego. O częściowym umorzeniu prokuratura zdecydowała po zapoznaniu się z opiniami biegłych z zakresu BHP i medycyny sądowej, przesłuchaniu świadków, oględzinach miejsca wypadku.
Do tragicznego wypadku doszło w sierpniu zeszłego roku. 31-letnia pracownica restauracji McDonald?s przy al. 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim była w chłodni. W pewnym momencie przewrócił się na nią regał.
Po uprawomocnieniu się postanowienia o częściowym umorzeniu śledztwa, prokuratura będzie badała, czy w tym przypadku nie zostały naruszone zasady BHP.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *