Atrakcje na Dzień Dziecka

Nadchodzące dni mają za cel, abyśmy jak najszybciej zapomnieli o wielomiesięcznym lockdownie. Dlatego też zbliżający się Dzień Dziecka będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim wręcz naszpikowany atrakcjami. Na nadchodzący weekend, o ile pogoda nie pokrzyżuje planów, zaplanowano m.in. start ?Rawki Od Nowa?, czy nowego skateparku w Parku Miejskim. Na Rynku odbywać się będzie Street Food Festival.
Bogaty program zaproponowały gminne placówki, a także ostrowieckie stowarzyszenia. I tak już w sobotę i niedzielę 29 -30 maja br. MOSiR zaprasza w godz.14-18 na Ośrodek Wypoczynkowy GUTWIN. Staną tam bowiem nieodpłatne ?dmuchańce?, stanowiska z próbami sprawnościowymi dla dzieci (i we współdziałaniu z rodzicem). Będzie można pograć w ringo, badmintona, a także uczestniczyć w zabawach i ćwiczeniach, ?wprowadzające? do gry w tenisa ziemnego. Udział we wszystkich próbach sprawnościowych nagradzany ?MOSiR-owską krówką?. Będzie też karaoke dla dzieci.
Dodatkowo, odwiedzający GUTWIN będą mogli skorzystać z usług ośrodka świadczonych na co dzień, tj. park linowy, wypożyczalnia sprzętu pływającego, place zabaw, czy punkty gastronomiczne.
W niedzielę w Parku Miejskim o godz.11 stowarzyszenie OstroBiec zaprasza na ?Kajkowy Dzień Dziecka? – dystans ok 2km, 10 ciekawych przeszkód. Start w grupach 10-15 osobowych. Wpisowe 50 zł w całości przeznaczone na rzecz Kai Słowik, dziewczynki chorej na nowotwór nerek. Zapisy poprzez wydarzenie na Facebooku.
Od godz.15 również w Parku Miejskim Stowarzyszenie OstroBiec przy współpracy z Fundacją Aktywnych Mam, Centrum Wolontariatu, Klubem Szachowym Hetman oraz ZHP organizuje Festyn Bajkowy Dzień Matki i Dziecka. A w programie: gra terenowa prowadzona przez OstroBiec oraz harcerzy, turniej szachowy prowadzony przez ?Hetman? wpisowe 10 zł przeznaczone na rzecz Kai Słowik, Zumba, Bajkowy Bieg Przebierańców (w grupach wiekowych, godz.15.30), Rodzinny Wyścig Pokoleń (Retro zadania dla drużyn rodzic-dziecko) zapisy na miejscu, godz.16, Bieg z wózkami (godz.17), bajkowy pokaz mody dla dużego i małego, kiermasz ciast, kiermasz książek, loteria itp.
W poniedziałek 31 maja br. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie w godz. 15-18 odbędą się m.in. warsztaty personalizacji odzieży dla dzieci w wieku 7-12 lat- ?Bądź jak projektant?. Zapisy pod nr tel. 604 90 86 89, warsztaty plastyczne ?Gliniany talerzyk?, quest dla młodzieży i dorosłych ?Krótka Historia wyjątkowej postaci? (zapisy 24 -30 maja pod nr tel. 665 65 30 50), gra towarzyska dla dzieci powyżej 10 lat ?Gliniane kalambury?.
Na 1 czerwca br. program dla najmłodszych przygotowały MCK, BWA oraz MBP. I w Dzień Dziecka zapraszają na Dziedziniec OBK już od godz. 10 do godz.18. A w programie: muzyczne zabawy z farbami i sztalugą ?Artysta Dyrygent? ? (zapisy pod nr tel. 41 263 20 48), quest dla dzieci ?Przygoda z ostrowiecką przyrodą? (zapisy 24 -30 maja pod nr tel. 665 65 30 50- uwaga- początek, skwer przy poczcie, Al.3 Maja). O godz.10.30 rozpocznie się pierwszy z cyklu pokazów naukowych, które zaprezentuje Centrum Nauki Kopernik ??Umysł przyłapany? (powtórka godz.13.30). Kolejne to: Morskie opowieści o równowadze (godz. 11.30 i 14.30), ?Ciśnienie? (12.30 i 15.30).
Ponadto zaplanowana jest zabawa sensoryczna ? malowanie stopami (zapisy pod nr tel. 41 263 20 48), warsztaty zdobienia masek ?Maski (nie)karnawałowe? ? (zapisy pod nr tel. 41 263 20 48), OBibooK ? spektakl Amatorskiego Dziecięcego Teatru Bibliotecznego (godz.16), konkursy i quizy czytelnicze, kreatywne zabawy także z elementami multisensoryki, animacje.
W kinie ?Etiuda? MCK będzie w tym czasie można zobaczyć najnowszą animację ?Krudowie 2. Nowa era?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *