Wiktor Staniszewski w finale waterpolowych ME juniorów? Polska, Białoruś, Łotwa, Rosja, Ukraina na Rawszczyźnie

Na Pływalni Rawszczyzna w dniach od 27 do 30 maja rozegrany zostanie turniej eliminacyjny grupy B Mistrzostw Europy Juniorów U-15 w Piłce Wodnej.
W ostrowieckiej grupie B młodzi Polacy, jako gospodarze zawodów w składzie z wychowankiem KSZO Wiktorem Staniszewskim, zmierzą się z reprezentantami Białorusi, Łotwy, Rosji i Ukrainy.
Grupa A rywalizować będzie w Chorwacji, gdzie wystąpią również reprezentacje Azerbejdżanu, Litwy, Holandii i Niemiec. Grupa C rozgrywać będzie turniej eliminacyjny na Malcie, gdzie zagrają też reprezentacje Francji, Irlandii i Słowenii. Z kolei grupa D rywalizować będzie w Czechach, gdzie zjadą się reprezentacje Mołdawii, Rumunii, Szwajcarii i Turcji. Do turnieju fi nałowego, który rozegrany zostanie w dniach od 4 do 11 lipca w portugalskim Loule, awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy eliminacyjnej.


Wszystkie startujące w zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim drużyny poddane zostaną reżimowi sanitarnemu. Zostaną zamknięte w tzw. bańce i zakwaterowane w hotelu Accademia. Nasza reprezentacja pieczołowicie przygotowywała się do startu w zawodach, m.in. na zgrupowaniu w Cetniewie oraz na rozgrywanym na Pływalni Rawszczyzna towarzyskim turnieju piłki wodnej, w którym wystąpiły reprezentacje Polski U 17 oraz Pałacu Młodzieży Warszawa i AZS UW Warszawa. Nasza kadra U 15 pokonała Polskę U 17 16:11, Pałac Młodzieży Warszawa 10:9, a uległa AZS UW Warszawa 16:17, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.
Indagowany przez nas trener Robert Serwin mówi, że Polska ma szansę awansu, ale Rosja i Ukraina to mocni rywale, a Białoruś to solidny zespół.
-Będzie ciężko, ale jeśli tylko nasz nie ulęknie się rywali, to może pokusić się o sukces ? mówi nasz szkoleniowiec.
My trzymamy kciuki za Wiktora Staniszewskiego. Ostrowiecki waterpolista, który na co dzień występuje w rywalizacji starszych grup wiekowych ? juniorów i seniorów, jest jednym z najskuteczniejszych strzelców reprezentacji U 15. Życzymy Wiktorowi, by wykorzystał atut gry na własnym obiekcie, by spełnił marzenia i zagrał w finałach mistrzostw Europy. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *