Dzień Mamy w mundurze

Razem noszą oliwkowe berety i mundury. Wspólnie walczą z pandemią i realizują szkolenia.  Dzień matki w szczególny sposób obchodziły panie Połeć ? matka i córka, ochotniczki z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na co dzień stawiają czoła różnym wyzwaniom i razem wykonują rozkazy. Świetnie się rozumieją i są dla siebie ogromnym wsparciem w trudnych chwilach. W czasie epidemii koronawirusa wraz z innymi żołnierzami
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej mierzyły temperaturę osobom przychodzącym do szpitali i rozwoziły paczki żywnościowe potrzebującym. Dzielą się także bezcennym darem jakim jest krew.

Szer. Agnieszka Połeć jest od blisko 2 lat żołnierzem 101 batalionu lekkiej piechoty 10. ŚBOT. – Na służbę zdecydowałam się po rozmowach z córką, która była już po szkoleniu podstawowym. Po przemyśleniu postanowiłam spróbować się w roli żołnierza. Ze względu na służbę w różnych pododdziałach nie często mamy okazję na wspólną służbę. Jednak te, które udało się odbyć razem wspominamy bardzo miło.

St. szer. Aleksandra Połeć razem z mamą służy w brygadzie od 2019 roku. – Od zawsze chciałam być żołnierzem. Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, za namową mamy, wstąpiłam do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najpierw mama zachęcała mnie do służby, a gdy już to zrobiłam? to ja namówiłam mamę na pomysł założenia munduru. Od dwóch lat jest to nasza wspólna pasja. A głosy przyjaciół wspierające i dopingujące nas płyną z wielu stron.

Z okazji Dnia Matki życzenia mamom w mundurach złożył płk Grzegorz Motak ? dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Z okazji tego szczególnego dnia, chciałbym wszystkim matkom nie tylko w mundurach życzyć samych słonecznych dni, spełnienia marzeń, zarówno tych malutkich jak i troszkę większych. Życzę tylko szczęśliwych chwil w gronie kochających osób.

Obecnie w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1300 ochotników a pośród nich jest 300 kobiet. Służba w WOT pozwala na godzenie nauki, pracy zawodowej i życia osobistego z wojskiem. Jest szansą na sprawdzenie się, na zdobycie nowych umiejętności, podniesienie sprawności fizycznej, ale przede wszystkim to służba Ojczyźnie.  Żołnierze 10. ŚBOT od marca 2020 roku są zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa na pierwszej linii walki.  Wspierają służby medyczne, instytucje samorządowe oraz organizacje pozarządowe.

Źródło: Zespół Prasowy 10. ŚBOT

Print Friendly, PDF & Email