Co naszemu miasta da przynależność do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy?

Przedstawiciele wszystkich gmin tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Miast Północy (17 gmin z powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego) podpisali porozumienie. Uroczystość odbyła się w Skarżysku ? Kamienna, a podpisany dokument pozwoli wspólnie ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne na kluczowe dla rozwoju tych ośrodków inwestycje.
Trzy główne samorządy czyli Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice oraz Skarżysko ? Kamienna od lat podejmowały próby współpracy, ale dopiero teraz zaproponowana przez prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego idea stworzenia miejskiego obszaru funkcjonalnego ma szansę przynieść konkretne rozwiązania i korzyści.
W procesie przygotowania i opracowania niezbędnych dokumentów do realizacji Zintegrowanych inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy w ramach perspektywy finansowej 2021 ? 2027 interesy 17-tu samorządów reprezentować będą władze Skarżyska ? Kamiennej.
? Ostrowiec Świętokrzyski to drugie co do wielkości miasto województwa świętokrzyskiego oraz największy ośrodek w jego północnej ? przemysłowej części. Mamy z czego być dumni i co pielęgnować. Tkanka materialna oraz wartości intelektualne, a także tradycje hutnicze będą prezentowane już niebawem w powstającym Centrum Hutnictwa ? mówi prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. ? Jednak dziedzictwo naszego regionu to także uwarunkowana historycznie, gospodarczo oraz społecznie współpraca pomiędzy miastami i gminami dorzecza doliny Kamiennej. To ona ? określana jako najpracowitsza z polskich rzek wpłynęła na rozwój przemysłu w tej części kraju, a obecnie województwa. Miejski Obszar Funkcjonalny ?Miasta Północy? to największe tego typu partnerstwo w kraju. Mam nadzieję, że władze rządowe nie zignorują kompleksowej propozycji rozwoju 17 samorządów północnej ? najbardziej uprzemysłowionej części województwa świętokrzyskiego.
W skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy wchodzą samorządy: Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Końskie, Suchedniów, Stąporków, Bliżyn, Brody, Skarżysko Kościelne, Wąchock, Mirzec, Pawłów oraz Bodzechów, Kunów, Bałtów, Ćmielów i Waśniów.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Co naszemu miasta da przynależność do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy?

 • 27 maja 2021 at 22:16
  Permalink

  I co to da bo chyba zapomnieliście dopisać

  Reply
  • 28 maja 2021 at 09:06
   Permalink

   do Maki :
   tematyka klubów dyskusyjnych jest niezwykle rozległa – pogadają,pogadają i rozjadą się do domów a władza centralna i tak zrobi czy nie zrobi co zechce

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *