Co słychać w ostrowieckiej, męskiej siatkówce? „Płonąca siatka”

Dużymi krokami zbliża się atrakcyjny turniej siatkarski juniorów „Płonąca siatka”, który zostanie rozegrany w dniach 11 – 12 czerwca na hali MOSiR w Ostrowcu Św. Organizatorem turnieju będzie Świętokrzyski  Związek Piłki Siatkowej, którego przedstawicielem jest  wiceprezes – Mariusz Rokita oraz UKS SMS Gump – z trenerem Jerzym Pacholczakiem – głównym pomysłodawcą imprezy. Patronat honorowy nad zawodami objął  Prezydent Miasta Ostrowca   Świętokrzyskiego – Jarosław Górczyński.

W tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się turnieju weźmie udział 12 zespołów z całej Polski, m.in. Gwardia Wrocław, Sparta Kraków, Plas Warszawa, Aluron Kielce oraz kluby z Sanoka, Tarnowa, Rzeszowa, Jasła, Kęt. Taki skład gwarantuje wysoki poziom rozgrywek. Przypomnijmy, że gospodarze turnieju – juniorzy SMS Gump Ostrowiec zdobyli  w tym sezonie tytuł wicemistrzów województwa i tym samym zapewnili sobie udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Jednak Z powodu infekcji covid jednego z zawodników drużyna musiała zrezygnować z udziału w rozgrywkach centralnych.

-Chcąc zrekompensować sobie brak możliwości rywalizacji w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, wraz z Mariuszem Rokitą i przy aprobacji wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej –  Jacka Sęka, postanowiliśmy zaprosić do naszego miasta młodzieżowe zespoły z całej Polski. 12 zespołów, które wystąpią w Ostrowcu zagwarantuje wysoki poziom gry, a moi siatkarze będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności – mówi trener, Jerzy Pacholczak. -Cieszę się, że po raz kolejny na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele zespołów. Po tym trudnym dla  sportowców okresie lockdownu wszyscy jesteśmy spragnieni sportowej rywalizacji i powrotu do normalności.

Przy okazji informujemy, że trwa okres rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w związku z tym Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu zaprasza absolwentów szkól podstawowych do rozpoczęcia nauki w klasie o profilu – piłka siatkowa chłopców.

A my zapraszamy na turniej już w najbliższą sobotę. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *