Sebastian Włoskiewicz w Chrobrym Głogów! Trzon zespołu zostaje!

Jak się dowiedzieliśmy, 80 procent składu drużyny KSZO, która w I lidze piłki ręcznej wywalczyła 5 miejsce, pozostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oczywiście, zmiany będą, ale na razie są do tego jedynie przymiarki.

Z naszym zespołem na pewno pożegna się Sebastian Włoskiewicz, który otrzymał ofertę gry w Chrobrym Głogów. 24-letni Sebastian, to król strzelców rozgrywek ubiegłego sezonu, w którym zdobył 110 bramek.

W naszej drużynie zabraknie także Grzegorza Tkaczyka i Piotra Grabarczyka.

Zajęcia przygotowawcze do nowego sezonu mają być wznowione w połowie sierpnia. Wcześniej zawodnicy otrzymają ?rozpiskę? zajęć indywidualnych.

Cóż, w wyniku reorganizacji rozgrywek będziemy więc występować, po Superlidze i I lidze centralnej, niejako na trzecim szczeblu rozgrywek. Miejmy nadzieję, że teraz rozgrywki nie zostaną w praktyce zredukowane do rywalizacji zespołów z województwa, w której będziemy toczyć boje z dwoma kieleckimi i koneckim teamami. Miejmy też nadzieję, że atrakcyjność rozgrywek nie odpędzi też od zespołu potencjalnych sponsorów.

Z tabeli jasno wynika, że trzy pierwsze zespoły, a więc SRS Przemyśl, Padwa Zamość i Zagłębie Sosnowiec, a może i z dziką kartą AZS UJK Kielce w przyszłym sezonie zagrają w I lidze centralnej. Do II ligi zdegradowane zostały zespoły MTS Chrzanów i Wisły Sandomierz. Nauczyliśmy się jednak, że w praktyce może być inaczej, bo np. przeszkodą w spadkach i awansach mogą się okazać choćby wymogi licencyjne.

Tymczasem w Końskich w turnieju mistrzów grup zwycięzca naszej grupy D, czyli SRS Przemyśl, nie poradził sobie. Przemyślanie ulegli w pierwszym meczu Warmii Olsztyn 31:34. Warmia z kolei przegrała z KPR Legionowo 26:37. W ostatnim meczu ORLEN Upstream SRS Przemyśl pokonał 35:30 (17:18) KPR Legionowo. Turniej wygrał KPR przed SRS Przemyśl i Warmią Olsztyn.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *