Świetny start najmłodszych judoków Ostrowii na mistrzostwach województwach świętokrzyskiego

Można śmiało rzec, że tradycją już się stało organizowanie przez Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy ,,Ostrowia? Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Dzieci w Judo, a wiec turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.

Honorowy patronat  nad turniejem objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. Forma turnieju była otwarta, dlatego do udziału zgłosiły się także kluby z innych województw. Do rywalizacji przystąpiło prawie 120 zawodników z takich klubów, jak UMKS,,Ostrowia?, UMKS ,,Żak Kielce?, Fukutenjin Kielce, Kuzuchi Kielce, ULKS Judo Kowala (Radom), UKS Bushido Piaseczno, UKS Judo Ikizama Piaseczno, UKS 15 Krosno. Zawody odbyły się w świetnej, sportowej atmosferze. Dla niektórych był to pierwszy start, dla innych kolejny, ale pierwszy po długiej przerwie.
Startowali również doświadczeni zawodnicy, którzy odnotowali kolejny start w tym roku. Wszyscy otrzymali z okazji Dnia Dziecka paczki upominkowe bez względu na wynik. Turniej ten miał na celu zmotywować młodych zawodników do treningów, do sportu, do rywalizacji, zachęcić do udziału w treningach judo po długiej przerwie. Oczywiście najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wagowych otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.


Trenerzy Ostrowii Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik są bardzo zadowoleni z występu swych podopiecznych. Ekipa ostrowieckiego klubu, licząca 20 zawodników, zdobyła 17 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Po raz kolejny organizacja turnieju również została oceniona bardzo wysoko przez drużyny gości. Przypomnijmy, że turniej był współfinansowany przez Gminę Ostrowiec, toteż korzystając z okazji trenerzy dziękują za okazane wsparcie, bez którego organizacja turnieju nie byłaby możliwa.

Zawody rozgrywane były z podziałem na 3 kategorie wagowe: rocznik 2008-2009, rocznik 2010-2011. 
W roczniku 2008-2009 złote medale dla ostrowieckiego kluby wywalczyli Kaja Jabłońska (kat. 33 kg.), Julia Kaczmarzyk (kat. 57 kg), Jakub Wiewióra (kat. 55 kg), Olaf Mieszczyk (kat. 60 kg.). Po srebrne krążki sięgnęli: Paulina Duda (kat. 40 kg.), Sandra Korzeniowska (kat. 63 kg),  Maksymilian Fudalewski (kat. 33 kg), Marcel Szemraj (kat. 38 kg), Marcel Feliksiowski (kat. 60 kg).
Brązowe medale zdobyli: Gaja Sternik (kat. 40 kg) i Adrian Zieliński (kat. 38 kg)
W roczniku 2010-2011 brązowy medal wywalczyły Anna Szczepańska (kat. 40 kg.) i Julia Bednarska (kat. 40 kg). Czwarty był Tomasz Zieliński (kat. 33 kg), piąta Barbara Jakubowska (40 kg), a siódmy Olaf Pastuszko (kat. 40 kg).
Z kolei w roczniku 2012-2013 złotem mogła się pochwalić Natalia Janik (kat.47 kg), srebrem Aleksander Mirski (kat. 36 kg), a brązem Halina Szewczyk (kat. 31 kg) i Antonina Bajerczak (kat. 36 kg). 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *