Sprawca śmiertelnego potrącenia tymczasowo aresztowany

W dniu 6 czerwca 2021 r., niedługo po północy, w Iwaniskach na ul. Staszowskiej, nieznany kierujący prawdopodobnie autem osobowym potrącił pieszego. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, ale został ustalony i zatrzymany przez policjantów.

-Leżącego na jezdni rannego mężczyznę zauważył świadek, który zawiadomił policję –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Opatowscy policjanci dokładne przebadali okoliczności wypadku. Szybko odnaleźli pojazd, którym podróżował sprawca, ustalili też osobę podejrzaną o spowodowanie tego wypadku.

-19-latek kierowanym przez siebie audi potrącił pieszego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy –dodaje młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik. 54-letni mieszkaniec gminy Iwaniska został przewieziony do szpitala, jednak pomimo podjętych czynności medycznych jego życia nie udało się uratować. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wytypowali auto, które mogło brać udział w tym zdarzeniu, a w ślad za tym ustalili i zatrzymali jego kierującego. Był nim mieszkaniec powiatu staszowskiego, który ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W dniu 8 czerwca 2021 r. Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *