Co drukowali piłkarscy sędziowie z Ostrowca?

Prokuratura Rejonowa Kielce -Zachód skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom oskarżonym o popełnienie przestępstw zakwalifikowanych w art. 270 par. 1 kk. Wiemy, że w procederze uczestniczyli najprawdopodobniej również ostrowczanie, którzy byli sędziami piłkarskimi.
O czym mówi ów artykuł, na mocy którego zostali oskarżeni? Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Ta decyzja to następstwo dochodzenia prowadzonego przez kielecką policję.
– Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzili od lipca 2020 r. do lutego 2021 roku postępowanie w sprawie podejrzenia posłużenia się podrobionym zaświadczeniem lekarskim, uprawniającym do prowadzenia zawodów piłkarskich jako arbiter – mówi oficer prasowy KMP w Kielcach, mł. asp. Karol Macek. Sprawa dotyczyła zdarzenia z marca 2019 roku w miejscowości Nowiny powiat kielecki. W toku prowadzonego postępowania zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie dwóm mężczyznom w wieku 43 i 44 lata zarzutów z art. 270 par. 1 Kodeksu karnego. Postępowanie zostało zakończone w dniu 24 lutego br., skierowaniem aktu oskarżenia. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę  Rejonową Kielce ? Zachód.
W marcu udało nam się ustalić, że Prokuratura Rejonowa Kielce- Zachód prowadziła postępowanie przeciwko dwóm osobom, obaj to mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie wiemy na tę chwilę ostatecznie ilu z sześciu oskarżonych to mieszkańcy naszego miasta.
Pytany o całą sprawę wielokrotnie Polski Związek Piłki Nożnej, nie udzielił żadnego komentarza. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *