Najlepsze kryminały

Ach, kryminały! Trzymają w napięciu, a ilość akcji, jaka tam jest, jest czasami… zaskakująca. W ciągu wielu lat powstało tyle tytułów, że aż ciężko wybrać sobie coś odpowiedniego. Dlatego postanowiliśmy przedstawić pięć najlepszych, naszych zdaniem, kryminałów, które każdy powinien zobaczyć. W komentarzach możecie podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami albo polecić innym swoje ulubione produkcje.

Leon zawodowiec 

Leon, główny bohater filmu, jest płatnym mordercą. Nigdy nie łamie swoich zasad, aż do pewnego dnia… Otwiera drzwi swojego domu Matyldzie – dziewczynce, której rodzina została brutalnie zamordowana przez skorumpowanych policjantów pod wodzą szalonego Stansfielda z DEA. Ostatecznie ci dwoje zostają na siebie skazani. Leon uczy Matyldę jak być płatnym zabójcą, a ona uczy Leona… czytać. Ta relacja kompletnie ich zmienia, a Leon w końcu zobowiązuje się, że pomści rodzinę Matyldy. Ale przeciwnik jest bardzo przebiegły i nieobliczalny. Jeśli chodzi o filmy – to jest jeden z tych, które TRZEBA zobaczyć. 

Na noże 

Każda rodzina ma swoje sekrety. Ale ta… Ma ich wyjątkowo sporo. W dodatku jest kompletnie szczególna. Historia zaczyna się w momencie, kiedy nestor rodu – słynny pisarz powieści kryminalnych, Harlan Trombley, zostaje znaleziony martwy w swojej posiadłości. Policja wszczyna śledztwo, a pomagać ma im Benoit Blanc. Ekscentryczny, spokojny i dociekliwy detektyw. Z determinacją będzie przedzierał się między kłamstwami rodziny, aby dowiedzieć się, kto jest sprawcą. A sprawcą mógł być tylko jeden człowiek… 

Sędzia

Hank Palmer jest adwokatem z wielkiego miasta, który poniekąd zmuszony jest do powrotu do swoich rodzinnych stron, ponieważ dowiedział się, że jego owdowiały ojciec, sędzia, jest podejrzany o morderstwo. Stara się odkryć prawdę, za wszelką cenę, jednocześnie próbując odnowić kontakt z rodziną, z którą stracił go kilka lat wcześniej. 

Obiecująca. Młoda. Kobieta

Absolutna nowość. Cassie od zawsze była uznawana za „obiecującą, młodą kobietę”. Ale w końcu zdarzyło się coś, co całkowicie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic już nie jest takie, na jakie wygląda. Jest bystra, kusząca, przebiegła, a nocami prowadzi podwójne życie. Jej celem jest ukaranie każdego, kto zniszczył jej przyszłość. I wykorzysta tę szansę na rozliczenie się z przeszłością. 

Contratiempo 

Tutaj absolutnie NIC nie jest takie, jakim się wydaje. Młody, bogaty biznesmen zostaje znaleziony w górskim pokoju hotelowym tuż obok… zwłok jego kochanki. Nikt nie mógł wejść do środka i nikt nie mógł stąd wyjść. Wszystko wydaje się więc banalnie proste. Ale w trakcie na jaw zaczynają wychodzić nowe fakty, a biznesmen utrzymuje, że jest niewinny. I tylko Virginia Goodman może go wybronić. 

Print Friendly, PDF & Email