Pożegnalny koncert zespołu ?Tremolo?. Show must go on! (zdjęcia)

W sobotni wieczór, przy kameralnej publiczności grupa wokalna ?Tremolo? działająca pod kierunkiem Elżbiety Łukawskiej, w Miejskim Centrum Kultury, wykonała niezwykle wzruszający koncert. Było to sentymentalne pożegnanie grupy ?Tremolo?, znanej nie tylko ostrowieckiej publiczności, ale też ukoronowaniem pracy muzyka, Elżbiety Łukawskiej . Przez pięć lat zespół z sukcesami reprezentował nasze miasto na przeglądach i konkursach międzynarodowych, a także uczestniczył w wielu koncertach. Na scenie prezentował muzykę rozrywkową, ale też sakralną. Wydal dwie płyty.  Pandemia ograniczyła nieco działalność grupy, a fakt, że solistki zespołu podjęły studia poza Ostrowcem, wymusił decyzję E. Łukawskiej o jego  rozwiązaniu.

Sobotni koncert  zatytułowany ?W stylu retro?, był niezwykłą podróżą poprzez znane i piękne utwory, przy wyjątkowej aranżacji E. Łukawskiej, wydobywającej z solistek pasję i niesamowity kunszt sztuki wokalnej. Zespół tworzyły: Zuzanna Graczak, Julia Krężał, Oliwia Urbańska, Amelia Gałucha, Weronika Skiba,, Monika Bieńkowska i Inez Czajkowska, która była inicjatorką koncertu i niewątpliwie zaczarowała swoim głosem i osobowością ostrowiecką widownię. Koncert rozpoczął duet fortepianowy ? E. Łukawska i Patryk Salomon,  niezwykłym utworem ?Moon River?. Publiczność mogła także usłyszeć  m. in. ?Tin Pan Alley?, H. Frąckowiak, ?Niech żyje bal?, M. Rodowicz, czy też utwory grupy ?Pod Budą?, jak i ?Budki Suflera?, w autorskich aranżacjach. Zespół świetnie także  zaprezentował elementy musicalu, wprowadzając subtelny humor, a jego dopełnieniem była konferansjerka w wykonaniu niezawodnego  Norberta Zięby z MCK i gościnnie, Norberta Myszkowskiego. Widownia zgromadziła przyjaciół i sympatyków zespołu ?Tremolo?, co tworzyło niesamowity klimat koncertu.  Jego zwieńczeniem  był utwór zespołu ?Queen? – ?Show must go on!?, z mocnym i pięknym solowym wykonaniem Inez Czajkowskiej i z nadzieją na come back grupy ?Tremolo?. Z pewnością o wokalistkach zespołu jeszcze nie raz usłyszymy. Niektóre  z nich chcą związać swoją przyszłość ze sceną i już mają indywidualne sukcesy na swoim koncie. Utalentowana I. Czajkowska kilka dni temu zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu w Warszawie, wcześniej był też sukces w Krakowie. Jak mówi Elżbieta Łukawska, powtarzając słowa  za autorem tekstu Marcinem Urbanem, który ozdobiła dźwiękiem ?muzyka jest wolności światem, dlatego kocham ją nad życie…?, co stanowiło ducha grupy ?Tremolo?i co było widać na scenie.

Spotkaniu towarzyszyły gratulacje i podziękowania, które w imieniu prezydenta miasta J. Górczyńskiego oraz swoim złożył dyrektor Ostrowieckiego Browaru Kultury, Jacek Kowalczyk na ręce Elżbiety Łukawskiej. Kwiaty i upominki grupie ?Tremolo? przekazał także poseł Andrzej Kryj. Z serdecznościami przybyli również m. in.  zarząd i członkowie ostrowieckiego koła PZN, w osobach Doroty Wójcik, Krzysztofa Żywczyka, Krystyny i Bogusława Jurys oraz Henryki Pająk, poetki i autorki słów piosenki ?Rzeczywistość?, wykonywanej przez zespół. Wszyscy wyrazili przekonanie, że jeszcze usłyszą grupę ?Tremolo?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *