„Ostrowiec na w@kacje”. Noc Świętojańska, koncerty i atrakcje w parku

Po lockdawnie czeka nas za sprawą Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim w tym tygodniu prawdziwy wysyp imprez plenerowych.
Już dziś warto zaplanować sobie czas od czwartku do niedzieli oraz wcześniej postarać się o zdobycie wejściówek na niektóre z wydarzeń, bowiem z uwagi na obostrzenia pandemiczne ilość osób na widowni musi być ograniczona.
Całość rozpocznie już w czwartek w Parku Miejskim, gdzie od godz. 17 rozpocznie się cykl propozycji z myślą o Nocy Świętojańskiej. W programie wspólne wicie wianków, malowanie lnianej garderoby, warsztaty mydlarskie, warsztaty wikliniarskie. O godz. 20.30 w amfiteatrze rozpocznie się koncert zespołu Łysa Góra (ograniczona liczba uczestnikówwejściówki do odbioru od 22 czerwca br. z siedziby MCK mieszczącej się w Ostrowickim Browarze Kultury). Na zakończenie korowód z pochodniami i puszczanie wianków oraz widowisko ogień i woda.


W piątek też będzie się działo sporo w ramach startu trzydniowego wydarzenia pt. ?Ostrowiec na w@kacje?. I tak o godzinie 17 zaplanowano otwarcie wyjątkowej wystawy Jerzego Soińskiego ?Kadry na Kartki?. Ponadto Maksymilian Przybylski autor bloga ?Max gotuje z Natury? zaproponuje warsztaty kulinarne. W strefi e popularnonaukowej królować będzie Ferromaniapokazy kowalstwa, staną obozy Rzymian i Wandalów, spotkanie z Bajarzem, wypalanie żelaza w dymarce, warsztaty o uzbrojeniu, animacje z dłubanką. Pojawią się także Strongmani.
W sobotę imprezy rozpoczną się w amfiteatrze o godz. 16.30 spektaklem „O wilku i czerwonym kapturku? w wykonaniu aktorów Teatru Kubuś. Wcześniej, bo od 15 ciąg dalszy propozycji Ferromanii. Następnie zaprezentują się młodzi artyści z Chóru Dziecięcego Wiolinki oraz Studia Wokalnego Pandora. Nie zabraknie magicznego pokazu iluzjonisty. Zaś gwiazdą wieczoru będzie Michał Szczygieł, finalista programu The Voice of Poland. Artysta wydal właśnie płytę ?Tak jak chcę?, na którą trafiło 11 nagrań, w tym przebojowe ?Nic tu po mnie? i ?Spontan?, które mają odpowiednio 24 i 15 mln. odsłon na YouTubie. (Na koncercie Michała Szczygła ograniczona liczba uczestników- wejściówki do odbioru od 22 czerwca br. z siedziby MCK mieszczącej się w Ostrowickim Browarze Kultury).


Wakacyjna niedziela rozpocznie o godzinie 15 pokazami Ferromanii. Dla najmłodszych widzów zaprezentowany zostanie spektakl TOTOTITOTAMTO oraz animacje cyrkowe w wykonaniu Teatru Jednej Miny. Na scenie pojawią się także Julia Tłuczkiewicz, Prim Rose & Milezz, Szaran, Dj Woo Doo, Goldgirls, B-Boyowe Siły Zbrojne, Szkoła Tańca Progres. Wieczór należeć będzie do rapu. Wystąpią B.R.O i TEDE. Na ich koncercie obowiązywać będzie ograniczona liczba uczestników- wejściówki do odbioru od 22 czerwca br. z siedziby MCK mieszczącej się w Ostrowickim Browarze Kultury). Uwaga. Udział w imprezie jest jednoznaczny z wydaniem zgody na publikację wizerunku. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *