Jak dbać o włosy, żeby zapobiec ich wypadaniu? Oto kilka praktycznych porad

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który sam w sobie nie jest powodem do niepokoju. Jednak niektóre wykonywane przez nas na co dzień czynności mogą sprzyjać osłabianiu i łamaniu kosmyków, a nawet prowadzić do ich wyrywania. Warto zatem skorzystać z odpowiednich preparatów i akcesoriów kosmetycznych, które w znacznym stopniu ułatwią i ulepszą ich codzienną pielęgnację.

Na początek odpowiednia pielęgnacja

Jedną z podstawowych zasad dbania o włosy jest właściwa pielęgnacja. Aby jej przestrzegać, należy używać kosmetyków dostosowanych do potrzeb włosów ? zarówno ich rodzaju, jak i specyfiki skóry głowy. Regularne mycie kosmyków, najlepiej dwoma specyfikami naprzemiennie (jednym lekkim i naturalnym oraz drugim o silnym działaniu oczyszczającym), a także stosowanie odżywki po każdym myciu i maski 1-2 w tygodniu (jej częstsze nakładanie nie jest wskazane ze względu na ryzyko obciążenia pukli i przyczynienia się do nasilenia ich wypadania) to proste sposoby na zapobiegnięcie ich nadmiernemu przesuszeniu i osłabieniu. Równie ważną czynnością jest codzienne staranne wyszczotkowanie włosów, które skutecznie usuwa zanieczyszczenia, pozostałości po stosowanych wcześniej produktach czy nadmiar sebum. Pamiętaj, aby wykonywać je odpowiednią szczotką, o kształcie i układzie ząbków pozwalających na gładkie rozczesywanie bez szarpania kosmyków i obciążania cebulek, a tym samym chroniących przed nadmiernym wypadaniem.

Zadbaj o najlepsze upięcie

Wiele kobiet uwielbia nosić związane włosy, ponieważ jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Niestety nie każda taka fryzura będzie dla naszych kosmyków korzystna. Na przykład bardzo wysokie upięcie noszone przez cały dzień może znacznie obciążyć cebulki. Należy również unikać ciasnych gumek z metalowymi elementami, które łatwo zaczepiają, łamią i wyrywają pukle. Dużo lepiej sprawdzą się choćby gumki-sprężynki, które nie dość, że pasują do niemal każdej stylizacji, to w dodatku ani nie plączą ani nie niszczą pasm i można je ściągnąć zaledwie jednym szybkim ruchem ręki. Warto zwrócić uwagę również na jeden z ostatnich kosmetycznych hitów, który tryumfalnie powrócił do łask po długim okresie nieobecności na rynku. Chodzi tu mianowicie o frotkę, czyli dużą i grubą gumkę popularną szczególnie w latach 90 XX wieku. Obecnie jest ona ceniona przede wszystkim dlatego, że wygląda oszałamiająco na włosach i doskonale utrzymuje fryzurę w ryzach, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna dla kosmyków ze względu na delikatne materiały, z których ją wykonano. Za sprawą tego niepozornego akcesorium każdy kucyk lub koczek zyska przepiękną ozdobę, a pasma będą chronione przed niepotrzebnym wypadaniem spowodowanym osłabieniem.

Bogaty wybór najwyższej jakości produktów do włosów znajdziesz w drogerii internetowej Makeup. Wypróbuj modne i niezwykle praktyczne frotki, by stworzyć fantastyczną fryzurę, a zarazem utrzymać kosmyki w bardzo dobrej kondycji: https://makeup.pl/categorys/244941/.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *