Dwaj nietrzeźwi i jeden uciekinier

W dniu 16 czerwca 2021 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Opatowskiej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pościg za pojazdem, którego kierujący nie zatrzymali się do kontroli drogowej.

-Kierowca na widok umundurowanego policjanta, dającego sygnał do zatrzymania się, gwałtownie zahamował i skręcił w boczną uliczkę -mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy /KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednak po chwili został zatrzymany przez stróżów prawa. Jak się okazało, 66-letni ostrowczanin salwował się ucieczką, gdyż posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Sienkiewicza, 61-letni kierujący nissanem podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

-W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Alkomat wykazał blisko 1 promil alkoholu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Mężczyźnie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei w dniu 25 czerwca 2021 r., jadący w kierunku Kunowa, a prowadzony przez 42-latka pojazd marki Toyota, został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za jego kierownicą 42-letni mieszkaniec Białegostoku jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.