Ostrowiecki Dzień Taekwondo. Zajęcia z mistrzem Cheolin Kangiem

W minioną sobotę młodzi taekwondocy z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO oraz Teakwondo Olimpijskiego Ostrowiec w sali PSP nr 7 wzięli udział w specjalnych zajęciach treniongowych.
W ramach Ostrowieckiego Dnia Taekwondo klub odwiedził i przeprowadził seminarium szkoleniowe dla zawodników szef wyszkolenia technicznego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, KUKKIWON MASTER CHEOLIN KANG. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali nawet rodzice zawodników.
Wydarzenie to świetnie wpisało się w ideę promocji aktywności fizycznej, popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego i popularyzację taekwondo olimpijskiego.
Pracujący od lat na rzecz polskiego Taekwondo, pochodzący z Korei, a mieszkający w Warszawie Mistrz Cheolin Kang uzyskał w sercu Taekwondo, Kukkiwon promocję na najwyższy w Polsce stopień mistrzowski ? 8 DAN.
Jest to poważna nobilitacja krajowego sportu-sztuki walki rodem z dalekiej Korei, jako że we wszystkich liczących się w świecie Taekwondo krajach wielką rolę odgrywali i nadal odgrywają koreańscy wielcy mistrzowie ? a tytuł Grand Master czyli Wielki Mistrz przysługuje dopiero od tegoż stopnia 8 DAN.
Wielki Mistrz Cheolin Kang jest nie tylko międzynarodowym sędzią poomsae, dyrektorem technicznym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, członkiem Komitetu Technicznego Kukkiwon, ale i desygnowanym specjalnie do Polski reprezentantem Kukkiwon na nasz kraj. Jego doświadczenie, bliska współpraca z Kukkiwon, zaangażowanie w obszarze taekwondo tradycyjnego, technik i układów formalnych z pewnością przyczynia się do podnoszenia poziomu taekwondo w Polsce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *