Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

W dniu 29 czerwca 2021 r. mundurowi z ostrowieckiej jednostki policji zatrzymali 37-latkę. Ostrowczanka miała do odbycia karę 75 dni za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po wpłacie grzywny kobieta została zwolniona.

Tego dnia policjanci zatrzymali w sumie pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

-Zatrzymany jako drugi w kolejności był 41-latek. Nakaz jego doprowadzenia wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z dyspozycją sądu ma on do odbycia karę 1 roku i 99 dni pozbawienia wolności za popełnione kradzieże i włamania.

Kolejnym poszukiwanym, który został zatrzymany, był 38-latek. Ma on do odbycia karę 1 roku za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z kolei 23-latek z terenu gminy Bodzechów, był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Będzinie celem ustalenia miejsca pobytu. Ostatni z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów na terenie gminy Ćmielów. 47-latek za stalking ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że na stronie internetowej: poszukiwani.policja.pl znajduje się lista osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Można dowiedzieć się tam szczegółów dotyczących poszukiwań, poznać wizerunki oraz jakiego przestępstwa dopuściła się osoba widniejąca na stronie. Jeśli ktoś rozpoznaje kogoś ze zdjęcia lub jeśli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej, może zawiadomić najbliższą jednostkę policji telefonicznie lub dokonaj zgłoszenia wysyłając wiadomość w formie elektronicznej na adres: poszukiwani@policja.gov.pl. Policja zapewnia dyskrecję i anonimowość osobom, które przekażą nam informacje na temat osób poszukiwanych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.