Piłkarze KSZO 6 lipca wrócą z urlopów. Sezon rozpoczną w weekend 7/8 sierpnia

6 lipca piłkarze KSZO wrócą z urlopów. W weekend 7/8 sierpnia rozpoczną nowy sezon w IV grupie III ligi.

Jak wiemy, awans z naszej grupy do II ligi wywalczyli piłkarze Wisły Puławy. Spadek do IV ligi zanotowały zespoły Lewartu Lubartów, KS Wiązownica, Korony II Kielce, Stali Kraśnik, Jutrzenki Giebułtów, Hetman Zamość.

Znamy tez już wszystkie 18 drużyn, które w sezonie 2021/2022 występowały będą w III lidze grupa IV. Beniaminkami rozgrywek IV grupy III ligi będą Tomasovia Tomaszów Lubelski, Korona Rzeszów, Czarni Połaniec, Unia Tarnów.

Oto zespoły, które w sezonie 2021/2022 zagrają w IV grupie III ligi: Avia Świdnik, Chełmianka Chełm, Orlęta Radzyń Podlaski, Podlasie Biała Podlaska, Czarni Połaniec, Cracovia II Kraków, KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Podhale Nowy Targ, Siarka Tarnobrzeg, Wisła Sandomierz, Korona Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wólka Pełkińska, Wisłoka Dębica, ŁKS Łagów, Sokół Sieniawa, Unia Tarnów. W składzie ligi uwzględniliśmy Wisłę Sandomierz, gdyż wciąż wierzymy że klub upora się z problemami i decyzja o wycofaniu się z rozgrywek będzie cofnięta.

Sezon w III lidze wystartuje w weekend 7/8 sierpnia.

Tymczasem, na dalszą grę w ostrowieckim piłkarskim trzecioligowcu w sezonie 2021/22 zdecydowali się najpierw bramkarz Paweł Lipiec i napastnik Bartosz Smuczyński.

Co prawda mówiło się, że nasz golkiper ma propozycję odbycia testów w jednym z pierwszoligowych klubów, ale ostatecznie popularny ?Lipa? zdecydował się nadal strzec bramki KSZO. Kłopotów z przedłużeniem kontraktu nie miał Bartłomiej Smuczyński. Piłkarza bardzo dobrze zna i ceni trener, Przemysław Cecherz.

Bardzo cieszymy się, że Tomasz Persona nadal będzie występował w KSZO i że z klubem podpisał nowy kontrakt. Tomasz Persona był jednym z najlepszych piłkarzy naszej drużyny w minionym sezonie. To stały wykonawca rzutów wolnych i rzutów rożnych, po których z jego dośrodkowań padały gole. Jego gol w finale Okręgowego Pucharu Polski mógłby być ozdobą wielu boisk. Tomasz potrafi grać na pozycji lewego obrońcy, lewego pomocnika, a także ofensywnego pomocnika. Ciekawe, jaką pozycję uzna dla piłkarza za optymalną trener, Przemysław Cecherz? Jak naliczyliśmy, dla Tomasza będzie to 12 sezon gry w pomarańczowo-czarnych barwach.

Kontrakt z naszym klubem przedłużył także dotychczasowy nasz prawy obrońca, Jakub Głaz. Piszemy prawy obrońca, ale Kuba równie udanie spisuje się na pozycji prawego pomocnika. A może w teamie Przemysława Cecherza zagra na wahadle?

Wszyscy piłkarze, z którymi przedłużono kontrakty, będą występowali w KP KSZO 1929 co najmniej do czerwca 2022 roku.

Nowym piłkarzem naszego klubu został 25-letni Brazylijczyk, Matheus Soares Gaspar de Camargo. Nowy gracz pomarańczowo-czarnych jest obrońcą. Potrafi zagrać zarówno na środku  defensywy, jak i na lewej obronie. W Brazylii grał ostatnio w zespole Campinense Clube, a w Polsce w drugoligowej Bytovii Bytów.

Jak pamiętamy w Bytovii, zanim wyjechał do Austrii, występował również Paweł Kapsa, obecny wiceprezes KP KSZO 1929 ds. sportowych. W minionym sezonie Bytovia, w której Brazylijczyk rozegrał 24 mecze i zdobył jedną bramkę w spotkaniu z KKS Kalisz oraz asystował przy bramkach z Wigrami Suwałki, Lechem II Poznań i Olimpią Elbląg, zajęła ostatnie miejsce w drugoligowych rozgrywkach i spadła do III ligi. Z naszym klubem Matheus podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku. Do ostrowieckiego klubu trafił bez żadnej kwoty odstępnego.

Brazylijczyk mierzy 185 cm wzrostu i waży 78 kg. Pochodzi z miejscowości Uberlandia. Sportowe występy rozpoczynał w ekipie juniorskiej Associacao Portuguesa de Desportos z San Paulo. Później przeniósł się do Uberlandii EC. Grał także w takich klubach, jak Gremio Recreativo Serrano z Campina Grande, EC Internacional z Santa Maria, AD Perillima z Campina Grande, Sao Paulo Crystal FC i wspomnianym Campinense Clube. Do Polski przyjechał jesienią ubiegłego roku, by grać w ekipie Bytovii.

Z kolei dziesięciu piłkarzy pożegnało się z KP KSZO.  Kontraktów nie przedłużono z takimi piłkarzami, jak Dariusz Partyka, Adam Nowak, Przemysław Dwórzyński, Matthew Korziewicz, Maciej Kraśniewski, Fuad Bayramov, Konrad Zaklika, Michał Paluch, Paweł Kaczmarek i Jakub Chrzanowski.

Jako pierwsi informowaliśmy, że dalszą grą w pomarańczowo-czarnych barwach nie są zainteresowani Azer Fuad Bayramov oraz Konrad Zaklika. Obaj gracze najlepiej wypadali w spotkaniach pucharowych, a Konrad w potyczkach z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze należał do najlepszych. Pewnym zaskoczeniem może być odejście Michała Palucha. Wydaje nam się, że ten piłkarz nie pokazał w KSZO pełni swych możliwości. To gracz, który najlepiej czuje się na pozycji nr 9. Grał na niej pod koniec jesiennej rundy, zdobywając rozstrzygające o wygranych gole z Wisłą Puławy i Stalą Kraśnik. Wiosną najczęściej wystawiany był jednak jako skrzydłowy i było gołym okiem widać, że na tej pozycji gra niejako z konieczności. Natomiast z pewnością więcej mogliśmy się spodziewać po grze Adama Nowaka, Przemysława Dwórzyńskiego i Pawła Kaczmarka. Jakub Chrzanowski borykał się z kolei urazami i też nie pokazał swych możliwości.

Wkrótce mamy poznać zespoły, z którymi nasz zespół w ramach przygtowań do nowego sezonu będzie rozgrywał spotkania kontrolne. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piłkarze KSZO 6 lipca wrócą z urlopów. Sezon rozpoczną w weekend 7/8 sierpnia

  • 2 lipca 2021 at 07:00
    Permalink

    panie Kapsa, Messi od wczoraj jest wolnym zawodnikiem, proszę o takich co wniosą technikę i zaangażowanie na boisku a nie zawodników spadkowiczów II ligi, o emerytach, czyli cwaniaczkach piłkarskich nie wspomnę. Mam nadzieję, że klub skończy z zasadą miejsca pomocy społeczne dla piłkarzy, przepraszam piłkarzy, dla grajków którzy potrafią grać kiedy chodzi o kasę-PP i tylko mają siły na 60 minut meczu

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.