Przed nami „Wielki Ogień”. „Luxtorpeda” gwiazdą festiwalu

Po roku przerwy spowodowanej pandemią wraca Festiwal ?Wielki Ogień?. Tym razem większość koncertów zaplanowano na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, a jedynie koncert finałowy w amfiteatrze w Parku Miejskim.
XIV edycja imprezy odbędzie się w dniach 9-11 lipca br. Fani rocka i bluesa już winni rezerwować sobie ten weekend.
Całość rozpocznie piątkowy (9.07 godz.19) koncert Kraków Street Band, czyli zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Płyta ?GoingAway? otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country. Tego dnia zaplanowano też plenerowy pokaz filmu ?Skazany na bluesa?.
Sobota to dzień konkursowy dla młodych wykonawców i tak od godz. 16 zaprezentują się zakwalifi kowane składy: ?Aching Sky?, ?Inclusion?, ?Jutuber?, ?6BM?, ?Krzyk Ciszy?, ?RoseMerry? oraz ?Tom Holder?. O godz.19.30 koncert grupy MITH, czyli laureata poprzedniej edycji, a zaraz po nim wystąpi z przedpremierowym materiałem ?Ornette?.
Niedziela już w amfiteatrze to już od godz.18 koncert laureatów, a o 20.30 wystąpi gwiazda festiwalu- ?Luxtorpeda?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *