Przed nami „Wielki Ogień”. „Luxtorpeda” gwiazdą festiwalu

Po roku przerwy spowodowanej pandemią wraca Festiwal „Wielki Ogień”. Tym razem większość koncertów zaplanowano na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, a jedynie koncert finałowy w amfiteatrze w Parku Miejskim.
XIV edycja imprezy odbędzie się w dniach 9-11 lipca br. Fani rocka i bluesa już winni rezerwować sobie ten weekend.
Całość rozpocznie piątkowy (9.07 godz.19) koncert Kraków Street Band, czyli zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Płyta „GoingAway” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country. Tego dnia zaplanowano też plenerowy pokaz filmu „Skazany na bluesa”.
Sobota to dzień konkursowy dla młodych wykonawców i tak od godz. 16 zaprezentują się zakwalifi kowane składy: „Aching Sky”, „Inclusion”, „Jutuber”, „6BM”, „Krzyk Ciszy”, „RoseMerry” oraz „Tom Holder”. O godz.19.30 koncert grupy MITH, czyli laureata poprzedniej edycji, a zaraz po nim wystąpi z przedpremierowym materiałem „Ornette”.
Niedziela już w amfiteatrze to już od godz.18 koncert laureatów, a o 20.30 wystąpi gwiazda festiwalu- „Luxtorpeda”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *