Carrefour bierze wnętrze w Galerii Ostrowiec i pracowników z Tesco

Jak udało nam się ustalić na podstawie informacji uzyskanych z Biura Prasowego Carrefour Polska, w Galerii Ostrowiec na całej dotychczasowej powierzchni zajmowanej przez operatora spożywczego, czyli Tesco Polska powstanie hipermarket Carrefour o łącznej powierzchni ok. 7.800 m kw.
Jednocześnie, jak potwierdziliśmy, Carrefour Polska jest zainteresowany zatrudnieniem dotychczasowych pracowników tego sklepu, czyli Tesco Polska i prowadzi rozmowy w tym zakresie.
Czego można się spodziewać w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze nie wiemy, ale można przypuszczać, że będzie to jednostka podobna chociażby do tej uruchomionej w październiku minionego roku w Centrum Handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Nie wiemy jednak czy wszystkie rozwiązania zostaną wprowadzone, bo tam w nowym hipermarkecie po raz pierwszy powstał np. sklep Carrefour BIO. Jest to nowatorski koncept storein- store i jednocześnie pierwszy sklep Carrefour BIO poza Warszawą.
Zakupy w nowym sklepie w Ostrowcu Świętokrzyskim wydają się natomiast ułatwić specjalne strefy zakupowe, m.in.: Strefa Alkoholi z szerokim wyborem wina dla koneserów, Kuchnie Świata z bogatą ofertą produktów azjatyckich, Targi Rybne ? specjalna strefa świata ryb, wspierająca lokalne hodowle ryb słodkowodnych i oferująca codzienne dostawy prosto od rybaków, Wędzarnia wędlin i ryb, grill i tzw. gorący stół z zawsze ciepłymi kurczakami, wołowina dojrzewająca, świeżo wypiekane pieczywo, strefa napojów z obniżoną zawartością cukru, Sport Food ? oferta produktów spożywczych dla osób uprawiających sport, czy Świat Pupila – specjalna strefa dla psa i kota z bardzo szeroką ofertą artykułów dla zwierząt domowych.
Ta informacja zbiega się z doniesieniami prasowymi o tym, że rzekomo Carrefour chce wynieść się z Polski. Poprosiliśmy o komentarz zainteresowane transakcją strony.
– W ramach przygotowania kolejnego planu strategicznego, Carrefour rozpoczął analizę swoich spółek pod kątem możliwych ruchów konsolidacji, partnerstwa lub sprzedaży. Ta strategiczna analiza właśnie się rozpoczęła i wobec tego dementujemy informacje o jakichkolwiek decyzjach sprzedaży aktywów- odpowiada nam biuro prasowe Carrefour Polska.
Przedstawiciel First Property Asset Management Ltd, które jest właścicielem Galerii Ostrowiec stwierdził również, że nie widzi zagrożenia w transakcji. A doniesienia medialne dotyczące rezygnacji sieci Carrefour z polskiego rynku nazwał spekulacjami. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.