Obchody Dni Ksiedza Infułata Marcina Popiela

W przyszłym tygodniu w Szewnie, rozpoczną się uroczystości związane z 30. rocznicą śmierci niezapomnianego proboszcza szewieńskiej parafii, Księdza Infułata Marcina Popiela.
Choć mija już 30 lat od śmierci księdza Marcina, to nadal pamięć o nim jest ży wa. W rozmowach, wspomnieniach mieszkańcy Szewny i okolicznych miejscowości nadal nawiązują do zdarzeń czy sytuacji z udziałem ks. Marcina. Starsi parafianie są przekonani, że mieli wielkie szczęście, bo poznali tak wspaniałego kapłana i człowieka. Ks. Marcin Popiel był także osobą o wielkiej kulturze osobistej i sercu. Nikomu nie odmówił pomocy, za każdego się pomodlił, pochylił się nad każdym potrzebującym.
Do udziału w obchodach, które trwać będą od 22 do 25 lipca br., włączył się samorząd gminny, miejscowa szkoła, wiele lokalnych instytucji, a przede wszystkim bardzo wielu parafian i mieszkańców, dla których ks. Marcin był osobą bardzo bliską. Nad całością przygotowań czuwa komitet organizacyjny na czele z ks. proboszczem Tomaszem Cuberem.
W dniu 22 lipca 2021 r. o godz. 18, odprawiona zostanie Msza Święta w 30. rocznicę śmierci ks. Marcina Popiela pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza.Uroczystości piątkowe rozpoczną się od spotkania ?Śladami ks. Marcina Popiela?. Będzie można zwiedzić zabytkowy kościół parafialny i obiekty zespołu kościelnego. Zostanie poświęcona Izba Pamięci, a wieczorem o godz. 19.30 w Szkole Podstawowej w Szewnie rozpocznie się ?Wieczór wspomnień?.
W sobotę, w godz. 10 ?13, zaplanowano sympozjum poświęcone ks.Marcinowi Popielowi (szkoła podstawowa). O godz. 15 przy ołtarzu polowym odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później odbędzie się piknik rodzinny. O godz. 18 rozpocznie się okolicznościowy koncert. Tego dnia na pobliskim Orliku rozegrany zostanie turniej piłkarski dla młodzieży.
Niedzielne uroczystości rozpoczną się koncertem organowym, następnie odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.
fot. Janusz Gajewski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *