?Kryształowa Cegła” dla Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Będzie kolejna mieszkaniowa inwestycja

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z.o.o. znalazło się w gronie laureatów konkursu ?O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej – na Szlaku Słońca i Śniegu?.
Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, wkrótce poznamy szczegóły kolejnej inwestycji gminnej spółki na rynku mieszkaniowym Ostrowca Świętokrzyskiego.
Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. zgłosiło do konkursu o ?O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej – na Szlaku Słońca i Śniegu? inwestycję prowadzoną w systemie deweloperskim, zlokalizowaną przy ul. Kopernika 34 A i B. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania w tej lokalizacji mają już swych nabywców.


Konkurs ten organizowany jest od 20 lat przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Jego głównym celem jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury. Przyczyni się to do poprawy jakości i estetyki budowli, a także do przywracania miastom ich dawnej świetności dla zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego, poprzez wdrażanie prorozwojowej polityki mieszkaniowej i budowlanej na rzecz regionów po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, w wymiarze twórczego wykorzystania wiedzy architektów, konstruktorów i kadry inżynieryjno-technicznej z ich znajomością nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych.
Konkurs w każdej edycji stawia na rozwój współpracy krajów i regionów z obu stron wschodniej granicy Unii. Międzynarodowa i międzyregionalna formuła oddaje charakter i ideę Wspólnoty Europejskiej, zmierza do objęcia zasięgiem województw, obwodów i regionów – od Skandynawii po Bałkany. W tym roku zgłoszone zostały 42 obiekty z Polski Ukrainy i Białorusi. Oprócz zgłoszenia należało przesłać dokumentację techniczną i fotograficzną. Po jej wstępnej analizie Komisja Konkursowa przystępowała do obejrzenia obiektów, w tym naszej inwestycji pod nazwą Osiedle Merkury, zlokalizowanej przy ul. Kopernika.
– Jesteśmy zadowoleni, że nasz obiekt zajął I Miejsce w Konkursie ?Dom 2020? na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE w kategorii ?Budynki mieszkalne niskonakładowe?- mówi Małgorzata Kostrzewa, prezes zarządu OTBS Sp. z o.o.. Chcąc dokładnie przybliżyć czym nasza inwestycja sobie zasłużyła na tę nagrodę, należy podkreślić, że brany był pod uwagę koszt wytworzenia metra kwadratowego.
Wśród tylu zgłoszonych obiektów to OTBS najtaniej wybudowało mieszkania. Jest to bardzo istotny element, który w konsekwencji pozwolił na sprzedaż lokali po atrakcyjne cenie. Warto podkreślić, że na rynku ostrowieckim jest spora konkurencja w zakresie deweloperskiej sprzedaży lokali mieszkalnych, a nasza cena za m? jest najniższą. Jesteśmy Spółką Gminy Ostrowiec Świętokrzyski i nie nastawiamy się na osiągnięcie dużego zysku ale zachęcamy młodych mieszkańców do pozostania w naszym mieście poprzez zakup mieszkania w rozsądnej cenie.
Wracając do konkursu warto podkreślić, że organizatorom zależy na promocji najlepszych inwestycji oraz premiowaniu wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających też ochronę środowiska. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ideą konkursu nagradzani są wszyscy najważniejsi partnerzy procesu budowlanego ? inwestor, projektant i wykonawca.
Osiedle Merkury w Ostrowcu Świętokrzyskim to jak na razie ostatnia duża inwestycja Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z.o.o. Jednak jak w licznych wystąpieniach zapowiadał prezydent Jarosław Górczyński, wkrótce poznamy szczegóły kolejnego mieszkaniowego przedsięwzięcia spółki. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *