Zaszczep się na targowicy!

Już od dziś mieszkańcy powiatu ostrowieckiego mogą  zaszczepić się podczas zakupów na Targowisku Miejskim. Starostwo powiatowe włączyło się w szeroką akcję zachęcania do  szczepienia i utworzyło we współpracy z Zespołem Opieki Zdrowotnej, plenerowy punkt szczepień. Dzięki współpracy z gminą Ostrowiec Świętokrzyski, punkt mieści się obok Hali Targowej na targowicy. Jak potwierdza wicestarosta powiatu, Andrzej Jabłoński,  punkt będzie czynny w dni targowe od 8 do godz. 13, w zależności od liczby chętnych.

-Wszyscy znamy problemy wynikające z małego zainteresowania szczepieniami w chwili obecnej. Nagromadzone zostały znaczne ilości szczepionek, które nie są wykorzystywane. W  związku  z tym samorządy podejmują różne kroki, które przyczynić się mogą do tego, żeby poziom wyszczepialności był jak najwyższy. Stąd zrodził się taki pomysł , aby w w miejscu, w którym gromadzi się znaczna liczba mieszkańców i jednocześnie w  miejscu   umożliwiającym spełnienie wymogów organizacyjno -technicznych, uruchomić taki punkt. Dzięki przychylności miasta  i zarządu Targowiska Miejskiego, taki punkt plenerowy został urządzony właśnie na targowicy -mówi wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Punkt prowadzony jest przez kadrę medyczną ostrowieckiego szpitala. Jak informuje Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca akcję szczepień w powiecie ostrowieckim, do godziny 10 już dziś zaszczepiło się 6 osób. Mieszkańcy, którzy mają wątpliwości co do szczepień, podchodzą do punktu, rozmawiają z personelem medycznym. Długość akcji zależy od poziomu zainteresowania mieszkańców. Aby przyjąć szczepionkę należy wziąć ze sobą jedynie dowód tożsamości. W  punkcie dostępne są wszystkie rodzaje szczepionek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.