Medale pływaków KSZO na mistrzostwach Polski. Klasa Bartosza Michty

Pływacy KSZO wywalczyli pięć medali mistrzostw Polski juniorów i jako klub w każdej grupie wiekowej plasowali się w czołówce, ale po kolei?

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich odbywały się w Oświęcimiu. Od razu śpieszymy z informacją, że nasza sztafeta dziewcząt 4×100 m st. dow. sięgnęła najpierw po brązowy medal. Sztafeta KSZO popłynęła w składzie: Malwina Szafrańska, Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Zuzanna Kamińska. Pływaczki KSZO od początku zawodów mierzyły w medal. W rywalizacji sztafet 4×200 m st. dow. płynąc w tym samym składzie ukończyły wyścig tuż za podium, na 4 pozycji. W niedzielę nasza sztafeta na dystansie 4×100 m st. zm. sięgnęła po srebrny medal.

Nasza srebrna sztafeta na dystansie 4×100 m st. zm

Jeśli chodzi o sztafety, to mieszany skład 4×100 m st. dow. w składzie Alicja Sulik, Jakub Kotwica, Zuzanna Kamińska, Mikołaj Mazan ukończyła zawody na 12 miejscu.

Brąz Zuzanny Kamińskiej

Blisko medalu była początkowo w Oświęcimiu Zuzanna Kamińska. Zuzia była bowiem dwukrotnie 5 ? na 50m st. kl. i 100 m st. kl. W niedzielę dopięła swego i jej łupem padł brązowy medal na dystansie 200 m st. kl.

Miejsca w finałach B  zajmowały Malwina Szafrańska i Zofia Sadłos. Malwinka była 13 na 200 m st. dow. i 13 na 800 m st. dow. Ponadto uplasowała się na 16 pozycji na dystansie 1500 m. Zosia natomiast była 11 na 100 m st. mot. i 13 na 50 m st. mot. Z kolei Alicja Sulik uplasowała się na 13 pozycji w wyścigu na 100 m st. grzb.

W Oświęcimiu startowały ponadto Julia Janaszek i Gabriela Górniak.

KSZO w rankingu medalowym uplasował się na 21, a w punktowej klasyfikacji klubowej  na 14 pozycji.

Bartosz Michta przyzwyczaił nas, że w każdych rocznikowych mistrzostwach Polski  zdobywa medal. Nie inaczej było tym razem. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-letnich tym razem rozgrywano w Warszawie. Bartosz sięgnął w zawodach najpierw po brązowy medal na dystansie 100 m st. mot., a później po złoto na 200 m st. mot. Był także 8 na 50 m st. mot.

Złoty i brązowy medal dla Bartosza Michty

Królem 5 miejsca okrzyknięto Kajetana Radkiewicza. Nasz pływak zajmował te pozycje odpowiednio na następujących dystansach: 800 m dow., 200 m st. dow., 400 m st. dow., 1500 m st. dow. oraz w sztafecie 4×200 m st. dow. razem z Erykiem Sojdą, Michałem Keslerem, Bartoszem Michtą.

Sztafeta chłopców na dystansie 4×100 m st. dow. w takim samym składzie uplasowała się na 9 pozycji. Z kolei sztafeta mieszana 4x100m st. zm. w składzie Adrianna Petrykowska, Bartosz Michta, Gabriela Iżewska, Kajetan Radkiewicz ukończyła rywalizację na 11 miejscu.

Klasę pokazała Adrianna Petrykowska, zajmując 6 pozycję na dystansie 200 m st. grzb., 9 na 100 m st. grzb. i 14 na 50 m st. grzb. Michał Kesler był natomiast 18 na 800 m st. dow. i 1500 m st. dow. W stolicy barwy KSZO reprezentował także Oskar Karaś, który był 22 na 200 m st. mot. Gabriela Iżewska wywalczyła 13 miejsce na 100m st. dow., a ErykSojda 18 na 100 m st.dow.

W Warszawie w rankingu klubowym ostrowiecki klub był 14, a w klasyfikacji drużynowej zajął 11 miejsce.

W Bydgoszczy o medale walczono podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17 i 18-letnich.

Patryk Stefański był 9 na 50 m st. dow., 14 na 100 m st. dow., 10 na 200 m st. zm., 11 na 100 m st. dow. i 15 na 50 m st. mot.

Trzykrotnie w finałach A meldował się Aleks Tomaszewski, zajmując 6 miejsce na 100 m st. mot. i 8 miejsce na 50 m st. mot., a w niedzielę 4 na 200 m st. mot.  Ponadto nasz pływak był 19 na 100 m st. grzb.

Natomiast dwukrotnie w finałach B popłynął Jan Lis, zajmując 13 lokaty w wyścigach na 50 i 100 m st. kl. Był również 20 na 200 m st. kl.

7 miejsce zajęła sztafeta 4×100 m st. zm. w składzie: Jakub Wypchło, Jan Lis, Aleks Tomaszewski, Patryk Stefański. 9 miejsce wywalczyła z kolei sztafeta 4×100 m st. dow., która płynęła w składzie: Filip Skierniewski, Jakub Wolski, Aleks Tomaszewski, Patryk Stefański.

Oprócz wymienionych w Bydgoszczy pod banderą KSZO płynęli jeszcze Adam Siembida i Jakub Wypchło, który zajął 17 m na 100 m st. grzb.

KSZO w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 101 pkt. zajął 21 miejsce.

Trenerzy Marcin Maliński, Marcin Piwnik i Szymon Kurasiński mogą być zadowoleni, tym bardziej że nasi pływacy ustanowili sporo rekordów  własnych i okręgowych, ale to już przyczynek do kolejnej informacji.