Żegnamy ŚP Andrzeja Gruzę, dyrektora ostrowieckiego szpitala

 W najbliższy wtorek, o godz. 14 w kościele NMP Saletyńskiej na os. Piaski w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbędzie się Msza św. pożegnalna ŚP. Andrzeja Gruzy, dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala. W tym samym czasie Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w  Warszawie, gdzie mieszkał A. Gruza.

Smutna wiadomość o śmierci A. Gruzy dotarła do nas w ubiegły czwartek.

-Jest to dla nas niepowetowana strata. Dyrektor Andrzej Gruza był jednym z tych wspaniałych dyrektorów, który próbował ten szpital podźwignąć z problemów finansowych. Miał wizję tworzenia tego szpitala i wizję jego rozwoju ? mówił Adam Karolik, zastępca dyrektora szpitala.

Andrzej Gruza w ostrowieckim szpitalu pracował ponad 2 lata. Stanowisko to objął w maju 2019 roku. Wcześniej był dyrektorem szpitala w Ełku, Przedsiębiorstwa Usługowo -Komunalnego w Augustowie oraz szpitala w Wołominie. Pełnił też funkcje kierownicze w Centrum Zdrowia Dziecka. Ukończył ekonomię na Wydziale Nauk  Ekonomicznych Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. W pamięci współpracowników pozostanie jako wspaniały człowiek, wyjątkowy szef, konsekwentny w działaniu, zaangażowany w poprawę trudnej sytuacji finansowej szpitala. Andrzej Gruza w listopadzie ub. roku przeszedł zakażenie koronawirusem. Przegrał walkę z ciężką chorobą.  Łączymy się w smutku z najbliższą rodziną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *