Wakacje offline w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczynają swoje zajęcia!

Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się już pierwsze zajęcia dla mieszkańców miasta w każdym wieku pod hasłem WAKACJE OFFLINE 2021.

Zajęcia realizowane są w poszczególnych dyscyplinach przez lokalne organizacje pozarządowe, które połączyły siły i wspólnie napisały projekt do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uzyskując na jego realizację dotację w wysokości aż 90 000,00 złotych! W ramach tych środków, każda z organizacji w zakresie swojej działalności realizować będzie darmowe zajęcia sportowe dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, mając na celu zainteresowanie ich różnymi formami aktywności z dala od komputera po roku nauki i pracy zdalnej.

Liderem ostrowieckiego projektu jest Stowarzyszenie Szachowe ?Hetman? i jego prezes Anna Choina, zaś koordynatorem Paulina Kopeć z Fundacji Aktywnych Mam. ?Wakacje offline? mają połączyć aktywne formy spędzania wolnego czasu z nauką i grą w szachy, która jak mówią inicjatorzy, jest jako sport niedoceniania.

Oprócz nauki w szachy mieszkańcy będą mogli uczyć się rywalizacji w takich dyscyplinach jak:

  • zajęcia biegowe, realizowane przez Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec,
  • zajęcia rowerowe przygotowywane przez Stowarzyszenie Ostrower,
  • gimnastyka ogólnorozwojowa i ćwiczenia z elementami fitness i zumby dla całych rodzin, realizowane przez Fundację Aktywnych Mam,
  • zajęcia z piłki nożnej z Akademią Piłkarską Galacticos,
  • zajęcia siatkarskie, realizowane przez Akademię Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski,
  • zajęcia nordic walking będzie prowadził Związek Harcerstwa Polskiego hufiec Ostrowiec Świętokrzyski,
  • zajęcia taekwondo poprowadzi Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO,
  • zajęcia multisensoryczne z tańcem sportowym przygotowuje Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak,

a Fundacja Questingu zadba o połączenie aktywności fizycznej z elementami dydaktycznymi projektu i zaprosi mieszkańców na questy spacerowe z historią ostrowieckiego sportu w tle.

Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg z kolei w ramach projektu przygotowuje wydarzenie w postaci Ostrowieckiego Dnia Sportu, który odbędzie się 15 sierpnia, a zaprezentują się na nim wszystkie organizacje, które wzięły udział w projekcie, zapraszając tym samym mieszkańców do aktywnego świętowania tego dnia.

 

Mimo tego, że pozytywną decyzję o przyznanych środkach organizacje poznały dopiero 9 lipca, już niektóre z organizacji zapraszają na zajęcia. Na dziś swoją gotowość do ich realizacji ogłosiło już Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, które zaprasza wszystkich chętnych w każdy poniedziałek i środę od godziny 18 ? tej na tereny OW Gutwin. Swój grafik wakacyjnych zajęć przedstawiła także Akademia Siatkarska Volley Stars, zapraszając na treningi w lipcu w poniedziałki od godziny 17 ? tej na boisko do siatkówki plażowej na Gutwinie, we wtorki na orlik w os. Ogrody od godziny 17-tej i czwartki od 16.30. W sierpniu z kolei zajęcia siatkarskie organizowane będą codziennie w terminach 02.08 ? 06.08 od godziny 17- tej i 09.08 ? 13.08 od godziny 10- tej na orliku w osiedlu Ogrody.

Ćwiczenia realizuje już także Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO i swoich sił podczas tych zajęć można spróbować w miesiącu lipcu w Poniedziałki w hali KSZO, od godziny 17 -tej, we  Wtorki i czwartki w hali PSP 7 od godz.12 ? tej.

Od 23 lipca od godziny 16.00 startują zajęcia w Gabinecie Puzzel Iwony Strzałkowskiej-Nowak pn. ,,Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne ? dla dzieci i młodzieży w siedzibie gabinetu przy ulicy Jana Kochanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim,  a 30 lipca Fundacja Questingu rusza z pierwszym questem spacerowym o godzinie 10 ? tej spod Kina Etiuda, a 31 lipca o godzinie 16 ? tej spod Kościoła przy ulicy Sandomierskiej.

Stowarzyszenie Szachowe HETMAN z kolei jako lider projektu, zaprasza wszystkich chętnych do zapoznania się z nauką gry w szachy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 10 ? tej w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Kilińskiego 57.

Od 2 sierpnia swoje zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zumby i fitness dla całych rodzin, rozpoczyna Fundacja Aktywnych w siedzibie Przestrzeni Aktywnej Mamy od godziny 9 -tej, a trwać będą do 6 -tego sierpnia i ponownie od 23- tego sierpnia w podobnych godzinach.

Pozostałe organizacje odpowiadające za kolejne dyscypliny cały czas przygotowują swoje harmonogramy o których Organizatorzy będą informowali na bieżąco na głównym profilu wydarzenia na portalu społecznościowym FACEBOOK ? Wakacje Offline 2021,  a także profilach swoich organizacji.

Print Friendly, PDF & Email