Winda w kunowskim urzędzie

Trwają intensywne prace wokół budynku Urzędu Miejskiego w Kunowie, a ich celem jest montaż windy, z której będą korzystać osoby mające problem z samodzielnym poruszaniem się oraz młodzi rodzice z małymi dziećmi. Obecnie teren przypomina duży plac budowy, a zabezpieczenia wyłączają z przejścia tę część urzędu.
To bardzo ważna inwestycja, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, które do tej pory nie mogły dostać się na wyższe kondygnacje budynku w celuzałatwienia sprawy. Musiał do nich schodzić pracownik. Już niedługo będą onemogły bezpośrednio, samodzielnie dotrzeć do urzędników. Budynek urzędu ma trzy piętra. Dotarcie do wydziałów czy referatów możliwe jest jedynie po schodach.Już niedługo to się zmieni. Ale to nie wszystko.
Jak mówi burmistrz Kunowa, Lech Łodej, oprócz montażu windy zaplanowano także realizację innych zadań.
-W ramach podjętych prac zostanie także na parterze wybudowana łazienka dla osób z niepełnosprawnościami, z której będą mogli korzystać osoby przybywające do urzędu. Zostanie także zagospodarowany i zrekultywowany teren wokół budynku. Koszt tego zadania to blisko pół miliona złotych. Środki na ten cel udało nam się pozyskać z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 150 tysięcy z PEFRON -u ? przyznaje burmistrz Lech Łodej.
Dzięki tym działaniom nie tylko poprawi się dostępność do możliwości bezpośredniego załatwiania spraw przez osoby niepełnosprawne. Z windy będą mogli korzystać także rodzice malutkich dzieci w wózkach, a zagospodarowanie terenu wokół poprawi wizerunek tego miejsca. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.