Zginęła kierująca volvo

W dniu 28 lipca 2021 r., ok. godz. 14, w Olszownicy w powiecie opatowskim, na drodze krajowej nr 74, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Zginęła jedna osoba, a 12-letnia dziewczyna w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

-Samochodem osobowym marki Volvo podróżowała dorosła kobieta z 12-latką ?mówi kom. Agata Frejlich z KPP w Opatowie. Kobieta zginęła, a dziewczyna została przetransportowana do szpitala. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy zastępy jednostki ratowniczo -gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, a także jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Baćkowicach.

Kom. Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie dodaje, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca osobowym volvo, podróżująca w stronę Opatowa, zjechała z niewiadomych na razie przyczyn na przeciwległy pas, i wtedy doszło do zderzenia obu pojazdów.

57-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Na miejscu pracował prokurator.


Funkcjonariusze świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego pomagali w ustaleniu przebiegu i przyczyn tragicznego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Zabezpieczyli dane z tachografu oraz karty kierowcy zestawu. Wezwani na miejsce inspektorzy ITD pobrali zapisy z tachografu cyfrowego i karty kierowcy, które pozwolą stwierdzić prędkości z jaką poruszał się zestaw przed zderzeniem oraz to, czy kierowca pracował zgodnie z przepisami. Materiał przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, badającym okoliczności wypadku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *