Ostrowczan pamięć o Walczącej Warszawie!

W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczytości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, rozpoczną się w niedzielę, 1 sierpnia o godzinie 10.30 mszą w kolegiacie świętego Michała Archanioła.
Po mszy przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów.
Już po raz siódmy, na ostrowieckim Rynku zostanie utworzony w ?Godzinę W? Żywy Znak Polski Walczącej. Chętni będą mogli wziąć również udział w zbiórce krwi ?Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego?. W dniu 1 sierpnia zbiórka krwi prowadzona będzie w godz. 10 -14 w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim. O godz. 16 rozpocznie się tworzenie znaku Polski Walczącej na płycie Rynku. O godz. 17, w ?Godzinę W? Ostrowieccy Patrioci zapowiadają odpalenie rac, minutę ciszy oddającą cześć walczącej Warszawie i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Uroczystości kontynuowane będą w Ostrowieckim Browarze Kultury. W sali kinowej rys historyczny dotyczący Powstania Warszawskiego przedstawi major Zdzisław Bzymek. O godzinie 17.50, również w sali kinowej, rozpocznie się Koncert Pieśni Powstańczych w wykonaniu Studia Wokalnego Pandora oraz projekcja filmu ?Żołnierz Rzeczypospolitej?.

Print Friendly, PDF & Email