Czas pożegnań. Emerytura to dopiero początek nowych aktywności (zdjęcia)

Koniec lipca to czas, w którym aż ośmiu pracowników ostrowieckich instytucji przeszło na zasłużoną emeryturę.
Z każdym z nich spotkał się prezydent miasta Jarosław Górczyński, który wręczył im stosowne listy gratulacyjne oraz pamiątkowy rekwizyt promocyjny w postaci filiżanki z miejskim logotypem.
Swoją zawodową przygodę z Urzędem Miasta zakończyły w minionym tygodniu pani Ewa Kowalczyk oraz Milena Gawąd ? Korona. Pierwsza z nich w ciągu kilkunastu ostatnich lat dała się poznać ostrowczanom jako niezwykle opanowana i pogodna urzędniczka obsługująca miejską kasę. Natomiast pani Milena Gawąd ? Korona kierująca Referatem Zieleni Miejskiej w Wydziale Infrastruktury Komunalnej wprowadziła nową jakość do miejskiej przestrzeni publicznej. Jej autorstwa są liczne nowe nasadzenia oraz wysmakowane kompozycje floralne na ostrowieckich skwerach i rondach, które stały się już rozpoznawalną wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego.


Dwie panie związane zawodowo z księgowością zakończyły pracę w swoich firmach. Pani Anna Pięta odeszła z Miejskiej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., a Bożenna Susfał z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie przepracowała 28 z 32 lat pracy.
Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pożegnali swoich trzech współpracowników. Na zasłużoną emeryturę przeszła pani Kazimiera Cierpisz pracująca jako pracownik administracyjny na krytej pływalni ?Rawszczyzna?, niezawodny kierowca i człowiek wielu profesji Andrzej Pronobis oraz wieloletni ratownik oraz trener nauki pływania pan Piotr Konarski.
– W związku z przejściem na emeryturę i zakończeniem ścieżki zawodowej, pragnę złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie oraz wzorowe wypełnianie obowiązków na rzecz mieszkańców naszego miasta oraz współtworzenie marki Ostrowca Świętokrzyskiego ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Przejście na emeryturę to nie koniec aktywności zawodowej, a dopiero początek kolejnych wyzwań. To czas, który daje nowe możliwości. Zachęcam do działania, rozwijania swoich umiejętności oraz do korzystania z bogatej oferty kulturalno ? sportowej, jaką oferujemy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym wyjątkowym dniu proszę przyjąć, na czas zawodowego odpoczynku, życzenia zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej pracy. Życzę realizacji pasji, wielu sportowych emocji oraz niezapomnianych wrażeń w trakcie górskich wycieczek, a ponadto zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Print Friendly, PDF & Email