Muszkieterowie budują supermarket i organizują wakacyjny wypoczynek

W imponującym tempie powstaje supermarket Bricomarche przy ulicy Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzięki Muszkieterom, którzy stoją za rozwojem sieci, 550 dzieci po raz pierwszy wyjechało w te wakacje na wypoczynek poza miejsce zamieszkania.
– Na ten moment prace przy realizacji supermarketu Bricomarche w Ostrowcu Świętokrzyskim idą zgodnie z planem i planujemy otwarcie sklepu pod koniec tego roku- mów nam Eliza Orepiuk -Szymura, dyrektor ds. Komunikacji i Informacji.
Anna i Mariusz Jurkiew zapowiadając uruchomienie supermarketu sieci w Ostrowcu Świętokrzyskim przed kilkoma miesiącami poinformowali, że wraz z jego powstaniem mieszkańcy mogą liczyć na akcje społeczne organizowane z myślą o nich.
I tak w tym roku, dzięki inicjatywie Fundacji Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, i akcji Wakacje z Muszkieterami, 550 dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych wyjechało i wyjedzie po raz pierwszy na wakacje.
Mali Muszkieterowie mieszkają w różnych zakątkach Polski. Na swoje pierwsze w życiu wakacje wybrali się do Julinka, parku rozrywki położonego w sercu Puszczy Kampinoskiej. Pierwszy obóz zaczął się 27 czerwca, z łącznie zaplanowanych jest 5 turnusów. Podczas każdego z nich czeka na dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich jest trening szermierki przeprowadzony przez Ambasadorki Wakacji z Muszkieterami ? fl orecistki Klubu Uczelnianego AZS, reprezentujące Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Grupa Muszkieterów może się pochwalić kilkunastoletnią tradycją wspierania szermierzy z klubu Warta Muszkieterowie Poznań i z radością kontynuuje tę działalność również w ramach akcji Wakacje z Muszkieterami.
– Mali Muszkieterowie to dzieci, które osiągają dobre wyniki w nauce i dzielnie stawiają czoła codzienności. Ich postawa jest godna naśladowania. Wyjazd jest dla nich nagrodą, ale też czasem, w którym staramy się umacniać ich wiarę w siebie i własne możliwości. Sportową postawę z pewnością zaprezentują dzieciom szermierze ? mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów. Wyjazdy fi nansowane są dzięki Fundacji Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dzięki klientom sklepów tych sieci, którzy zapełnili fundacyjne skarbonki ustawione przy kasach lub zakupili torby oznaczone logo Fundacji. Właściciele sklepów współpracują z takimi organizacjami jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Gminne Ośrodki Pomocy, Domy Dziecka, Szkoły Podstawowe oraz inne organizacje pozarządowe.
W ciągu ostatnich trzech edycji akcji Wakacje z Muszkieterami, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 4.500 organizacji. Dzięki temu pomoc trafi ła do najbardziej potrzebujących osób.
– Właściciele sklepów znają problemy, z jakimi spotyka się na co dzień lokalna społeczność. Cenią sobie dobre relacje z lokalnymi instytucjami pomocowymi. Dzięki tej współpracy dzieci z miejscowości, w których prowadzą sklepy jadą na wymarzone wakacje. ? mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów. ? Razem możemy wszystko! ? dodaje.
Fundacja Muszkieterów powstała w 2002 roku z inicjatywy właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché w Polsce. Przez 19 lat działalności przekazała ponad 19 mln zł na cele społeczne i charytatywne. Jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, w szczególności dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Dodatkowo wspiera pracowników Grupy Muszkieterów znajdujących się w trudnej sytuacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.