Sam pożyczył sobie auto od przyjaciela

Opatowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, który jest podejrzewany o przywłaszczenie pojazdu marki Volkswagen.

-W ubiegłym tygodniu do opatowskiej jednostki zgłosił się 31-latek, który powiadomił stróżów prawa, iż po spotkaniu towarzyskim znajomy bez jego zgody ?pożyczył? sobie jego samochód ?mówi komisarz Agata Frejlich z KPP Opatów. Zgłaszający podejmował wiele prób odzyskania swojej własności, jednak były one bezskuteczne. W dniu 6 sierpnia 2021 r. opatowscy kryminalni ustalili i namierzyli 29-latka. Został on zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu kieleckiego, a pojazd odzyskany.

Podczas przeprowadzonego przeszukania, policjanci ujawnili 40 gramów białego proszku, który po przeprowadzonym teście okazał się amfetaminą oraz zawiniątko z suszem roślinnym, wstępnie określonym jako marihuana.

Dodatkowo kryminalni ustalili, że mieszkaniec powiatu kieleckiego kierował przywłaszczonym samochodem, mimo iż posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *