Radiolodzy wracają do szpitala!

Najprawdopodobniej już w najbliższy poniedziałek trzech z czterech lekarzy radiologów, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy, powróci do szpitala, lecz na zupełnie innych zasadach. Nadal ostrowiecka lecznica będzie korzystała z systemu teleradiologii.

-Rozmowy z radiologami, którzy po wcześniejszym złożeniu wypowiedzeń,  w dniu 31 lipca br. zakończyli pracę w naszym szpitalu, zmierzają ku końcowi. Jest szansa, że ci lekarze powrócą do pracy, na zupełnie innych zasadach niż  sprzed wypowiedzenia. Nie będzie to zatrudnienie etatowe. Lekarze będą pracowali w takim wymiarze godzin, który zabezpieczy podstawowe potrzeby szpitala. Nadal będziemy korzystać z systemu teleradiologii czyli zdalnych odczytów badań. To ogromny komfort dla szpitala, gdy lekarz radiolog jest na miejscu, głównie chodzi tu o wykonywanie wysokospecjalistycznych badań USG, takich jak badania dopplera czy przepływu, których nie da się przesłać do teleradiologii. Ten system współpracy także się ?dociera?, gdyż nasz szpital korzysta z niego po raz pierwszy, lecz mam nadzieję, że tu także uzyskamy płynność przekazu ?mówił podczas konferencji dr Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń lekarzy  radiologów i dyrekcji szpitala wynika, że będą oni pracowali codziennie w godz. 8 ?13, w tym także w weekendy. W związku z tym dyrektor A. Karolik wycofał rezygnację z pełnionej funkcji, którą złożył w ubiegłym tygodniu.

-Wycofałem swoją rezygnację i do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego szpitala nadal będę pełnił swoje obowiązki. Jednak nie zmieniłem zdania  w tej sprawie ? nie jestem zainteresowany pełnieniem tej funkcji i z chwilą powołania dyrektora naczelnego moja funkcja się zakończy ?potwierdził dyrektor A. Karolik.

Wciąż nadzieją na rozwiązanie problemów kadrowych lecznicy jest pozyskanie lekarzy ze Wschodu. Już w najbliższy poniedziałek pracę rozpocznie lekarz anestezjolog z Ukrainy.

-Będzie to historyczna chwila dla naszego szpitala. Pani doktor będzie u nas już od poniedziałku. Czekamy jeszcze na kilkanaście takich pozwoleń na pracę w naszym szpitalu lekarzy ze Wschodu. Są to osoby z Ukrainy, Białorusi, a nawet Federacji Rosyjskiej. Zależy nam na tym, aby tych lekarzy zatrudnić jak najszybciej. Niestety są opóźnienia związane z procedurami, lecz nie z naszej winy. Zgodnie z zapisem ustawowym powinny trwać do siedmiu dni, jednak rzeczywistość pokazuje, że trwają miesiącami, zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i w innych instytucjach ? dodaje dyrektor A. Karolik.

Wśród lekarzy ze Wschodu, którzy chcą pracować w ostrowieckim szpitalu są doświadczeni lekarze, z wieloletnim stażem pracy, którzy nawet pełnili funkcje kierownicze na oddziałach. Z kolei wśród wymienianych  specjalności są: anestezjolodzy, interniści, lekarz neonatolog, chorób płuc oraz lekarze radiolodzy.     

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Radiolodzy wracają do szpitala!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *