Alkohol nie dla kierowców

W dniu 13 sierpnia 2021 r. ostrowieccy mundurowi zatrzymali 24-latkę z gminy Waśniów. Kobieta mając ponad pół promila alkoholu w organizmie kierowała pojazdem marki Opel.

-Zapewne wypity trunek przyczynił się do tego, że w miejscowości Zajączkowice na łuku drogi zjechała na pobocze, a następnie wypadła z drogi i pojazd dachował ?poinformowała aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W rym samym dniu, w miejscowości Pętkowice Kolonia, policjanci zatrzymali 41-latka kierującego hondą. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

-Po sprawdzeniu w policyjnym systemie mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Bałtów posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień.

Z kolei w dniu 14 sierpnia 2021 r., w miejscowości Podszkodzie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford, który przekroczył dopuszczalną prędkość.

-Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od 67-latka woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ?dodaje aspirant Ewelina Wrzesień.

W dniu 15 sierpnia 2021 r., na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, stróże prawa natknęli się na 36-latka, który kierował pojazdem marki BMW mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *