Trzech młodych odpowie za kradzież części samochodowych

W dniu 15 sierpnia 2021 r., kilka minut przed godz. 19, w Ostrowcu Świętokrzyskim  na terenie warsztatu samochodowego, został ujęty  17-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, sprawca kradzieży części samochodowych. Drugiemu sprawcy udało się zbiec.

-W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że od końca lipca 2021 r. z terenu warsztatu ginęły części samochodowe od aut osobowych ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wartość strat pokrzywdzeni wycenili na kwotę ponad 4.000 złotych. 17-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W dniu 16 sierpnia 2021 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili, że udział w przestępczym procederze miało jeszcze dwóch nieletnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku 16 lat. W trakcie przeszukań stróże prawa odzyskali część skradzionego mienia. Starszy ze sprawców usłyszał już zarzuty, natomiast dwaj jego młodsi koledzy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się wkrótce przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Print Friendly, PDF & Email