Minister finansów odwiedził Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Minister finansów Tadeusz Kościński spotkał się z kierownictwem i pracownikami Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podziękował za dotychczasowe wyniki i zaangażowanie w realizację zadań.
Podczas wizyty w ostrowieckim urzędzie ministrowi towarzyszył Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach Sławomir Podkówka oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mirosław Sejdziński.
W trakcie spotkania z kierownictwem omówiono kolejne wyzwania, jakie stawiane są przed Krajową Administracją Skarbową. Minister finansów podziękował pracownikom za odpowiedzialną i trudną pracę, zwłaszcza w czasach pandemii.
Wizyta była okazją do wymiany poglądów w zakresie udoskonalanych procedur i wdrażanych rozwiązań ułatwiających klientom kontakty z urzędem skarbowym, w tym programów e- urząd , twój e-PIT czy ?Klient w centrum uwagi KAS?.

Na spotkaniu z dziennikarzami minister podkreślił, że powejściu w życie Polskiego Ładu kwota wolna od podatku będzie rekordowa i wzrośnie z 8 do 30 tysięcy. Natomiast dzięki podniesieniu drugiego progu podatkowego z 80 do 120 tys. w kieszeni większości podatników zostanie więcej pieniędzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *