„Koloniści” chcą spokoju, a nie marketu

Mieszkańcy Kolonii Robotniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zgadzają się na budowę marketu w bliskim sąsiedztwie parafii Chrystusa Nauczyciela.
Piszą w tej sprawie petycje, aby całe przedsięwzięcie zablokować.

– W związku z doniesieniami oraz  informacjami podanymi w ogłoszeniach parafi alnych, dotyczącymi budowy kolejnego supermarketu na osiedlu Kolonia Robotnicza, my mieszkańcy i przedsiębiorcy tego miasta wyrażamy swój głęboki sprzeciw w stosunku do tej decyzji – czytamy w, skierowanej do Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, petycji. W pobliżu znajduje się już supermarket ?Biedronka? i nie wydaje nam się, żeby budowa nowego marketu była uzasadniona i poparta dobrem mieszkańców, a raczej chęcią zysku.
Zdaniem autorów petycji budowa marketu oznacza dla nich zakłócenie do tej pory spokojnego życia. Działka, na której położony ma być sklep, otoczona jest osiedlem jednorodzinnych domów, których właściciele cenią sobie niezakłócony spokój i prywatność.
– Wprowadzony ciężki sprzęt będzie musiał wjechać na alejki spacerowe, którymi o różnych porach dnia przemieszczają się matki z małymi dziećmi. Ponadto późniejsza działalność supermarketu spowoduje nadmierny ruch samochodowy na naszym osiedlu, na którym codziennie przebywają nasze dzieci, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Przeciwko marketowi w tej lokalizacji protestują również posiadacze małych sklepów tu umiejscowionych,którzy – jak twierdzą – walczą o utrzymanie się na rynku.
– Prywatni właściciele sklepów ze swojej działalności utrzymują nie tylko swoje rodziny, ale również zatrudniają pracowników. Jesteśmy płatnikami podatków wzmacniając w ten sposób budżet gminy. A sytuacja związana z pandemią COVID – 19 znacznie odbija się na sytuacji finansowej małych przedsiębiorstw.
Mieszkańcy i właściciele małych przedsiębiorstw protestując przeciwko budowie marketu żądają od władz miasta wstrzymania wydania warunków na budowę sklepu wielkopowierzchniowego, a także zmiany statusu działki na z terenu przeznaczonego pod zabudowę usługową na teren zieleni.
Jak udało nam się ustalić, procedura związana z wydaniem warunków zabudowy w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski jeszcze trwa i kompletowane są wszelkie niezbędne dokumenty i opinie.
– Sprawa budowy marketu na działce w pobliżu kościoła na Kolonii Robotniczej ponownie powraca – mówi radny Andrzej Pałka. Już raz jedna z sieci próbowała wznieść tu swój obiekt.
Zebraliśmy wtedy 1.500 podpisów przeciwników tej inwestycji i pomysł upadł. Teraz sprawa powraca za sprawą nowego podmiotu i na pewno nie będziemy się przyglądać temu z boku.
Jest petycja posiadaczy małych sklepów z naszego osiedla, a także ponownie przekazaliśmy zebrane wcześniej podpisy sprzeciwu mieszkańców. 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “„Koloniści” chcą spokoju, a nie marketu

 • 24 sierpnia 2021 at 09:01
  Permalink

  Jak słyszę temat „matki z curkami” to aż mi się robi, zapewne hore te curki

  • 24 sierpnia 2021 at 17:10
   Permalink

   Proszę zatem nie przyjeżdżać samochodami na zakupy na inne osiedla, gdzie codziennie przebywają nasze dzieci i nie stwarzać zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

 • 24 sierpnia 2021 at 18:27
  Permalink

  Jestem mieszkanką osiedla i od dawna marzę o normalnym sklepie ,w którym mogłabym zrobić zakupy świeżych produktów.Starzeje się ludność osiedla i ja również . Jestem za tym aby na nieużytku przy kościele nareszcie powstał sklep!!!!

Comments are closed.