Olga Smirnowa – pierwszy lekarz ze Wschodu w naszym szpitalu

Oficjalnie od września, ale już dziś dr Adam Karolik, dyrektor ostrowieckiego szpitala przedstawił pierwszego lekarza, który przybył zza wschodniej granicy i   podjął pracę w lecznicy.

-To historyczna chwila dla naszego szpitala. Pani doktor jest pierwszym lekarzem ze Wschodu, który podejmie pracę na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, zgodnie z jej specjalizacją. Przez pierwsze trzy miesiące, zgodnie z procedurami będzie pracować pod nadzorem lekarzy oddziału- mówił dyrektor A. Karolik.

Olga Smirnowa przyjechała z Grodna, z Białorusi. Firma rekrutująca lekarzy ze Wschodu do pracy w Polsce zaproponowała jej trzy miasta. Wybrała  Ostrowiec Świętokrzyski  i wraz z rodziną chce tu pozostać na stałe.

-Zdecydowałam się na wyjazd do Polski, bo szukaliśmy lepszego życia. Spodobało mi się tutaj, ładne miasto, bardzo mili ludzie, więc czemu właśnie nie Ostrowiec? Zamierzam tu pozostać ? mówiła Olga Smirnowa.

W Grodnie pracowała przez siedem lat w dużym szpitalu jako lekarz anestezjolog. Jak mówi była to ciężka praca, lecz przynosząca wiele satysfakcji. Z ostrowieckim szpitalem nowa pani doktor podpisała kontrakt na 5 lat. Już niebawem w lecznicy pojawią się kolejni lekarzy ze Wschodu, po zakończeniu procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na pracę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *