Dzień Hutnika

Po rocznej przerwie i dość nietypowo, bo nie w maju, a w sierpniu ostrowieckie Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego oraz Celsa ?Huta Ostrowiec? zorganizowały Dzień Hutnika.

 W tym roku przyczynkiem do spotkania był jubileusz stulecia działalności stowarzyszeniowej branży hutniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także 40- lecie Walcowni Drobnej  Celsa ?Huta Ostrowiec?. Wykłady na ten temat wygłosili Marta Jałocha (prezes SITPH w Ostrowcu Świętokrzyskim, gospodyni spotkania) oraz Tomasz Dunal, kierownik wydziału walcowni. Całość rozpoczęła się od interesującej prezentacji Stefana Dzienniaka, prezesa Hutniczej Izby Przemysłowo- Handlowej o sytuacji branży po pandemii COVID-19.

Z okazji jubileuszu 100- lecia działalności stowarzyszeniowej branży w naszym mieście wręczono kilkadziesiąt okolicznościowych medali. Nie obyło się bez gratulacji, z którymi podążyli m.in. poseł Andrzej Kryj, starosta Marzena Dębniak, wiceprezydent Piotr Dasios, prof. Janusz Szpytko- prezes SITPH, prof. Mirosław Karbowniczek z AGH, prezes NOT Ewa Mańkiewicz- Cudny.

Nie obyło się bez ślubowania młodych hutników, pamiątkowego zdjęcia uczestników, a całość zwieńczyło ?spotkanie pod kadzią?.

Więcej o obchodach Dnia Hutnika w poniedziałkowym wydaniu Gazety Ostrowieckiej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dzień Hutnika

  • 28 sierpnia 2021 at 08:05
    Permalink

    znów szlachta bawi się a prawdziwi hutnicy mogą sobie na to popatrzeć… w mediach

Comments are closed.