Uciekał przed policjantami

Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, poinformowała, że w dniu 5 września 2021 r., po godz. 7, ostrowieccy funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie w Rudce Bałtowskiej, zwrócili uwagę na jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault.  Kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i jechał z nadmierną prędkością.

-Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale kierowca zaczął przed nimi uciekać ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Poruszał się on z prędkością o 47 km/h szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące przepisy. Mundurowi za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu nakaz zatrzymania się, lecz mężczyzna zignorował polecenia. Kierowca nie zareagował i skręcił w boczną uliczkę. Zatrzymał się na jej końcu, po czym oddalił się w pobliskie zarośla. W porzuconym samochodzie policjanci znaleźli nie tylko dokumenty, ale także torebkę z białym proszkiem, wstępnie zakwalifikowanym jako amfetamina, a także wagę elektroniczną i opaloną fifkę. Użyty przez stróżów prawa tester narkotykowy potwierdził, że ujawniona substancja to prawdopodobnie amfetamina w ilości ponad 4 gramów.

Kierowca renaulta, 27-letni mieszkaniec gminy Ożarów, został zatrzymany przez drugi patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków, przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ożarów, który już usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *