Dwa zwycięstwa szczypiornistów KSZO w Sosnowcu

Przygotowujący się do sezonu szczypiorniści KSZO wzięli udział w rozgrywanym w Sosnowcu turnieju ?Sparing Day?. Zmierzyli się w nim z gospodarzami ? MUKS Zagłębiem i Śląskiem Wrocław.
Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zanotowali dwa zwycięstwa i wywalczyli w zawodach pierwsze miejsce.
W pierwszym meczu turnieju MUKS Zagłębie Sosnowiec pokonał WKS Śląsk Wrocław 29:26 (16:15). W drugim spotkaniu KSZO zwyciężył WKS Śląsk Wrocław 24:22 (11:13). Z kolei w trzecim meczu zawodów KSZO ograł Zagłębie 22:20 (14:8). Przebieg obu meczów naszej drużyny był zgoła odmienny. W potyczce ze Śląskiem Wrocław ostrowiecka ekipa przegrywała po pierwszych trzydziestu minutach i po zmianie stron ?goniła? wynik. W spotkaniu z Zagłębiem było na odwrót. Po I połowie KSZO prowadził różnicą sześciu bramek, ale w II połowie Zagłębie zdołało odrobić cztery bramki straty. Trudno jednak było rozgrywającym mecz po meczu ostrowczanom rywalizować z gospodarzami w jednym tempie i stąd przegrali tę odsłonę spotkania.
Oto końcowa tabela turnieju:

1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2 6 46:42
2. MUKS Zagłębie Sosnowiec 2 3 49:48
3. Śląsk Wrocław 2 0 48:53

KSZO w Sosnowcu zagrał w składzie: Kijewski ? Chmielewski, Jeżyna, Cukierski, Kogutowicz, Lazarowicz, Granat, Jędrzejewski, Wojkowski, Jagiełło, Falasa, Iskra.
W najbliższą sobotę, 11 września, zaplanowano w ostrowieckiej hali turniej, w którym zagrają zespoły Orląt Zwoleń, Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska.
Przypomnijmy, że w rozgrywkach  grupy D inauguracyjny mecz w I lidze KSZO zagra u siebie 18 września, a rywalem będzie ekipa AZS UJ Kielce.